۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۵۲
کد خبر: 83247283
۰ نفر
پنجمین جلسه دادگاه حسین هدایتی آغاز شد

تهران- ایرنا- پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی معروف به عابر بانك پرسپولیس و 10 متهم اخلال در نظام اقتصادی كشور به صورت علنی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، اسدالله مسعودی مقام، رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در سومین جلسه خطاب به حسین هدایتی گفت: روز اول گفتم كه شما با واسطه و با رفتارهای ناشایست یا با تهدید، ترغیب و تشویق دیگران به جایی نمی‌رسید. آنچه به درد شما می‌خورد، دفاع مناسب است.
هدایتی به پولشویی از طریق مخفی كردن منشأ وجوه دریافتی از طریق اخلال در نظام اقتصادی كشور از راه شبكه بانكی به مبلغ 586 میلیارد و 939 میلیون و 600 هزار تومان متهم است.
در جلسات گذشته اتهام های حسین هدایتی، سیدمهدی موسوی نژاد، امیر توللی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی، هانیه پهلوان و مجتبی كیان پیشه مطرح شده و هر یك از این متهمان یا وكلای آنان به دفاع از عملكرد موكلان خود پرداختند. علی اكبر یقینی، حسین شریعتی و احمد رفیعی دیگر متهمان این پرونده هستند.
در سومین جلسه دادگاه نماینده دادستان تهران با بیان برخی اتهام های توللی گفت: متهم سوار خودروی گرانقیمتی می شد كه نمی دانسته از كجا آمده و این مسئله برای كشور قابل تاسف است كه این خودرو متعلق به كسی بوده كه باید نظارت می كرده اما خود سوار این خودرو می‌شده است.
هدایتی در چهارمین جلسه دادگاه گفت: در سال 93 به سراغ علی بخشایش در بانك كشاورزی رفتم كه آن زمان از بانك ‌سرمایه رفته بود. او به من گفت كه یك میلیارد تومان و یك ماشین لندكروز از شخصی به نام آقای خوری به عنوان رشوه گرفته است.
این متهم تاكنون 2 بار قول داده كه تمام بدهی های خود را تا قبل از زمان صدور رای پرداخت كند.
رسول امیرقهرمانی، نماینده دادستان تهران در جلسه هفته گذشته گفت: وزیر آموزش و پرورش در مرداد 95 به رئیس قوه قضائیه نامه نوشت كه در زمینه رسیدگی به صندوق ذخیره فرهنگیان شائبه سیاسی وجود دارد و تاكید كرده بود كه صندوق ذخیره فرهنگیان یك صندوق پاكی است ولی عده‌ای خودسر ورود كرده تا آن را بدنام كنند. با این حال دادستان تهران در مقابل تمام ملامت ها ایستادگی كرد.
وی همچنین از زد و بندهای متهمان پرونده بانك سرمایه سخن گفت و اضافه كرد: یاسر ضیایی قائم مقام وقت بانك سرمایه از همه رشوه می‌گرفته، متهمان توضیح دهند كه چرا به مدیر ارشد حراست آموزش و پرورش خودروی النترا داده و او نیز چرا تحویل گرفته است؟
اجتمام *1003* 3063

سرخط اخبار جامعه