شهرداري بندرانزلي 41 ميليارد تومان بدهي دارد

انزلي - ايرنا - رئيس شوراي اسلامي شهر انزلي گفت: شهرداري بندرانزلي 41 ميليارد تومان بدهكار است كه از اين ميزان 22 ميليارد تومان آن بدهي هاي مربوط به شوراي گذشته است .

به گزارش خبرنگار ايرنا امير احمدي فرد غروب يكشنبه در شصت و ششمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر بندرانزلي با اشاره به انتقادات مطرح شده در خصوص شهرداري اين شهر ساحلي اظهار كرد: بر اساس مدارك موجود كل بدهي هاي ثبتي شهرداري انزلي تا به امروز 39 ميليارد تومان بوده و حدود دو ميليارد تومان هم بدهي ثبت نشده داريم.
وي افزود: از مجموع 41 ميلياردتومان بدهي ، حدود 22 ميلياردتومان آن مربوط به بدهي هاي شوراي قبل است و هشت ميليارد تومان هم مربوط به بدهي شهرداري به تامين اجتماعي است .
احمدي فرد با اشاره به توافق انجام شده با تامين اجتماعي در راستاي تهاتر ملكي براي اداي ديون به تامين اجتماعي تاكيد كرد: علاوه بر مبالغ ذكر شده، پنج ميليارد تومان از مبلغ كل بابت محكوميت قضايي در شوراي پنجم پرداخت شد و شش ميليارد تومان مابقي بابت بدهي هاي شهرداري براي پروژه هاي عمراني شهري است.
رئيس شوراي اسلامي شهر بندرانزلي تصريح كرد: اعلام 60 ميليارد تومان هزينه براي پروژه هاي عمراني شهرداري صحت ندارد.
احمدي فرد با اشاره به مشكلات مالي باشگاه ملوان و اوضاع بحراني اين تيم و همچنين تشكر از شهرداري و اعضاي شورا بابت كمك نقدي به اين تيم پر افتخار گفت: تصميم گيرندگان باشگاه و مسئولان شهري بايد هر چه سريعتر با تشكيل مجمعي ، اساسنامه اي را براي نحوه واگذاري سهام 70 درصدي باشگاه ملوان به تصويب برسانند.
وي در ادامه با بيان اينكه در سال هاي گذشته كار عمراني آن گونه كه در شأن مردم انزلي بوده صورت نگرفته ، اظهار كرد: معتقدم فقط با برنامه محوري مي توان پاسخگوي نيازهاي نامحدود مردم بود و براي عملياتي كردن اين برنامه ها نيازمند تامين منابع مالي هستيم .
احمدي فرد خاطر نشان كرد: مردم مي خواهند قطار توسعه شتاب بيشتري بگيرد و شوراي اسلامي شهر به دنبال جلب رضايت حداكثري مردم است.
رئيس شوراي شهر انزلي با اشاره به افزايش جريمه هاي شهرداري در جهت جلوگيري از تخلفات ساختماني افزود: علاوه بر افزايش جريمه هاي شهرداري از 140 به 220 هزار تومان ، افزايش 70 درصدي تخلفات مربوط به كميسيون ماده صد نيز در دستور كار قرار گرفته تا بر اساس سياست اتخاذ شده از تخلفات ساختماني در شهر جلوگيري شود.
احمدي فرد به ضوابط ايجاد شده در شوراي پنجم جهت جلوگيري از شهر فروشي اشاره و خاطر نشان كرد: در گذشته بيش از 85 درصد پروانه هاي صادر شده اجرايي نشد و به تخلف منجر شد و نمونه آن ايجاد ديواره بزرگ ساختمان ها در نوار ساحلي پاسداران بود كه باعث ايجاد جزيره گرمايي در شهر شده است.
بندرانزلي در 40 كيلومتري غرب مركز گيلان واقع شده و شوراي اسلامي شهر آن هفت عضو دارد.
7471/2007