آمادگي بيش از يك‌هزار گشت خودرويي و موتوري پليس در گيلان

رشت - ايرنا - معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي گيلان گفت: در طرح نوروزي امسال بيش از يك هزار گشت خودرويي و موتوري پليس استان در راستاي تامين امنيت شهروندان در شهرها، جاده ها، مناطق گردشگري و تفرجگاه‌ها استقرار دارند.

سرهنگ مجيد رسول زاده فرساد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: همچنين عوامل انتظامي در ايستگاه‌ها علاوه بر برقراري نظم و امنيت، راهنما و پاسخگوي سوالات مردم هستند و به شكايات شهروندان رسيدگي مي كند.
وي با بيان اينكه بيش از يكصد اكيپ ثابت و سيار خودروي پليس راه در طرح نوروزي فرماندهي انتظامي گيلان فعال هستند، تصريح كرد: 10 ايستگاه ثابت و 10 كانكس سيار پليس راه نيز با بيش از 500 نفر از عوامل، وظيفه كنترل محسوس و نامحسوس محورهاي مواصلاتي و تامين امنيت مسافران و برقراري نظم و شناسايي متخلفان و برخورد با رانندگان متخلف در راه ها را بر عهده دارند.
سرهنگ رسول زاده با اشاره به اينكه در اجراي طرح نوروزي، راهداري، هلال احمر، اورژانس و اعضاي ستاد خدمات سفر و دهياري‌ها و شهرداري‌ها با پليس همكاري دارند، اظهار كرد: برخورد با تخلفات حادثه‌ساز همچون سرعت غيرمجاز، سبقت غيرمجاز، سبقت از راست، تجاوز به چپ، عدم استفاده از كمربند ايمني براي تمامي سرنشينان، صحبت كردن با تلفن همراه از اقدامات پليس در شهرها و راه‌هاي استان مي باشد. وي با بيان اينكه تمامي برخوردها با رانندگان متخلف و جريمه و يا توقف خودروها به منظور تامين امنيت و حفظ جان مسافران و شهروندان است تصريح كرد: بخش زيادي از تلفات جاده اي مربوط به نبستن كمربند ايمني توسط سرنشينان خودروهاست، از اينرو تمامي سرنشينان خودرو موظف به بستن كمربند ايمني هستند.
سرهنگ رسول زاده با اشاره به اينكه پليس علاوه بر اقدامات تامين امنيت و نظم، اقدامات فرهنگي را نيز در طرح نوروزي انجام مي‌دهد، اظهار كرد: توزيع بروشور، نقشه هاي گردشگري استان و لوح فشرده هشدارها و توصيه ها از اقدامات فرهنگي پليس است، ضمن اينكه هشدارهاي پليس و اطلاعات جامع گردشگري استان از طريق كانال پليس گيلان @policegilan در پيام رسان سروش نيز در دسترس مسافران نوروزي است.
طرح امداد نوروزي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گيلان نيز در 62 پايگاه استان آغاز شده و در اجراي اين طرح؛ يك دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو موتورلانس و 120 دستگاه آمبولانس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گيلان با 450 نيرو به كار گرفته شده است.
475 نيروي راهدار نيز با 288 دستگاه ماشين آلات سبك، نيمه سنگين و سنگين در راه هاي استان استقرار يافته اند.
7296/2007/