۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۵
کد خبر: 83247192
۰ نفر
شوراي نظارت بر نمايش در آستارا تشكيل شد

آستارا - ايرنا - شوراي نظارت بر هنر نمايش، به منظور صدور مجوزهاي اجرا و حمايت از بازيگران و هنرمندان اين عرصه در آستارا تشكيل و اعضاي آن انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا عصر يكشنبه در جلسه معارفه اعضاي شوراي نظارت بر نمايش در فرمانداري اين شهرستان گفت: تشكيل اين شورا و راه اندازي سالن از دغدغه هاي هنرمندان نمايش آستارا بود و اميدواريم با اختصاص اعتبار لازم، آمفي تئاتر 700 نفره اين شهرستان تجهيز شود.
شاپور تشريني افزود: سابقه نمايش در آستارا حدود 70 سال است و به علت تركي بودن اغلب نمايش ها در آستارا، اخذ مجوز اجرا از اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان مشكلاتي داشت كه با تشكيل اين شورا، تعداد نمايش هاي توليدي هنرمندان آستارا افزايش و مشكلات كاهش خواهد يافت.
وي بيان كرد: امسال شش نمايش در آستارا با استقبال شهروندان اجرا شد و در سال آينده برگزاري كارگاه هاي آموزشي و جشنواره هاي نمايشنامه نويسي در دستور كار انجمن هنرهاي نمايشي قرار خواهد گرفت.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم گفت: مطابق مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، شوراي نظارت بر نمايش در شهرستان ها از پنج نفر آشنا و آگاه به مسائل فرهنگي، اجتماعي و نمايش تشكيل مي شود و نظارت و صدور پروانه نمايش از وظايف آنهاست.
سامان ساسانيان افزود: مسائل و معضلات اجتماعي بايد با زبان هنر به مخاطبان منتقل شود و طرح هاي فرهنگي و اجتماعي در آستارا، پيوست هنر داشته باشد.
وي بيان كرد: كشور به دليل تحريم ها با مشكلات اقتصادي رو به روست و نشاط اجتماعي با برنامه هاي فرهنگي و هنري در طول تعطيلات نوروز، بايد مورد توجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و هنرمندان باشد.
حجت الاسلام حسين علي رضا زاده، مجيد جوهري، علي اكبر باقري ارومي، بابك زينالي و سيامك حسن زاده به عنوان اعضاي شوراي نظارت بر نمايش شهرستان آستارا معرفي شدند.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع و 400 هنرمند در هفت انجمن اداره ارشاد آن ساماندهي شده است.
7105 / 7124/2007