شهيد آذري: ترقي كشور با علم اندوزي محقق مي شود

سمنان- ايرنا- شهيد سيف الله آذري يكي از شهداي دفاع مقدس استان سمنان در بخشي از وصيت نامه خود، اظهار داشت: عزت، سربلندي، ترقي و پيشرفت كشور در گرو كسب علم و دانش است و جوانان براي تحقق اين راهبرد خوب درس بخوانند.

به گزارش ايرنا، شهيد آذري فرزند عبدالله و ربابه هفدهم شهريور 1345، در شهرستان دامغان، در خانواده اي ديندار چشم به جهان گشود، اين شهيد بزرگوار در 18 سالگي از سپاه شهرستان دامغان براي دفاع از ميهن اسلامي به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شد.
شهيد آذري حدود سه ماه در جبهه هاي جنگ براي حفظ ايران اسلامي به عنوا تك تيرانداز نقش ايفا كرد و سرانجام در 22 اسفند سال 1363، در عمليات بدر، در اثر اصابت تركش به سر و گردن به مقام بلند شهادت نائل گشت.
پيكراين شهيد جليل القدر در گلزار شهداي شهرستان دامغان به خاك سپرده شده است.
شهيد آذري يكي از شهيدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصيت نامه خود با تاكيد بر حمايت رهبري گفته است: پيروزي و سربلندي كشور نيازمند توجه به رهنمودهاي رهبري است.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه با برنامه مشخص را در دستور كار خود دارد.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان همچنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا پرونده معرفي شهداي استان سمنان را گشوده است.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، پرونده سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا مركز سمنان است.
7342/6103