چهار هزار ميليارد ريال در مجموعه پديده شانديزهزينه شده است

مشهد- ايرنا- مديرعامل شركت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز گفت: از دي ماه سال گذشته تا كنون در مجموع بيش از چهار هزار ميليارد ريال در اين مجموعه به صورت نقدي و تعهدي هزينه شده است.

ابوالفضل انتظاري روز يكشنبه در نشست خبري در جمع خبرنگاران افزود: بخشي از اين ميزان معادل دو هزار و 560 ميليارد ريال از محل كنسرسيوم بانكي و 500 ميليارد ريال نيز از محل منابع داخلي در اين مجموعه هزينه شده است.
وي ادامه داد: اين مجموعه در دور جديد مديريتي خود با مشكلاتي روبه رو شد كه بدون رسيدگي به آنها نمي شود تسريع در تداوم پروژه را انجام داد با اين حال از دي ماه سال 96 تا كنون بيش از هشت هزار ميليارد ريال قرارداد توسط مجموعه پديديه شانديز امضا شده است.
مديرعامل شركت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز گفت: هم اكنون كار ساخت و ساز و تكميل پروژه در مجموعه مسكوني و تجاري پديده در 470 هزار متر مربع در حال انجام است و در ابعاد 280 هزار متر مربع نيز در حال رفع نواقص ساخت و سازهاي گذشته هستيم.
انتظاري افزود: به صورت ميانگين تا كنون روزانه بين هزار و 500 تا دو هزار نفر به شكل مستقيم در اين مجموعه مشغول به كار هستند.
وي ادامه داد: در نوروز سال 97 مجموعه پديده شانديز ميزبان 120 هزار گردشگر بود كه پيش بيني مي شود در نوروز سال 98 اين تعداد حدود دوبرابر افزايش يابد و به بيش از 200 هزار گردشگر برسد.
مديرعامل شركت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز با اشاره به رسالتي كه اين مجموعه در توسعه فعاليتهاي گردشگري در بخشهاي مختلف براي خود قائل است گفت: تمامي اقدامات انجام شده در زمينه استقبال از بهار 98 در راستاي اين رسالت و نيز تحقق منويات مقام معظم رهبري در خصوص توسعه شادي و نشاط ميان مردم انجام مي شود.
انتظاري افزود: فعاليتهاي زنده، محتوايي، نرم افزاري، سخت افزاري و اجرايي بخشهاي مختلف برنامه هاي نوروزي اين مجموعه است و در حوزه محتوايي بزرگترين شادپيمايي (كارناوال) كشوري در پديده به اجرا در مي آيد.
وي ادامه داد: دراين قالب، پنج گروه 15 نفره هنرمندان با پوششهاي رنگي و همراهي عروسكهاي چند متري از پنج نقطه مجموعه پديده شانديز حركتي را با مضامين اخلاقي، اجتماعي، تفريحي آغاز مي كنند و در نقطه اي واحد به يكديگر مي رسند.
مديرعامل شركت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز گفت: اجراي برنامه در قالب برپايي سينماي كودك، برپايي خيابان غذا با برندهاي مختلف پخت و پز و حركت عروسكهاي شخصيتهاي افسانه اي و كارتوني در مجموعه پديده از جمله ديگر برنامه هاي محتوايي اين مجموعه است.
انتظاري افزود: گل آرايي خيابان سنگ فرش، بازسازي مجسمه هاي موجود و برگزاري نمادين كوچ پروانه ها، اجراي سيستم هنرنمايي آب و نوا و نورپردازي از ديگر برنامه هاي ويژه نوروز 98 است.
وي با اشاره به افزايش سه برابري واحدهاي تجاري فعال در مجموعه پديده ادامه داد: امسال پيست يخي پديده به روز شده و خدمات آن به صورت حرفه اي و در شرايط استاندارد به گردشگران ارائه مي شود.
مديرعامل شركت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز گفت: از بهمن ماه سال گذشته اجراي برنامه هاي هنري و موسيقي در مجموعه آغاز شده است و تقريبا در تمام مناسبتها چنين مراسمي برگزار شده است و خوشبختانه هيچ يك از برنامه هاي ياد شده حاشيه دار نبوده اند و دستگاههاي مجوز دهنده نيز همراهي لازم را داشته اند.
در پايان اين نشست از فضاي نمايشگاههاي دائمي پديده شانديز به وسعت هشت هزارمتر مربع بهره برداري شد.
1922/7496