برنامه‌هاي نشاط اجتماعي در حاشيه شهرهاي يزد اولويت باشد

يزد - ايرنا - استاندار يزد گفت: برگزاري برنامه‌هاي مفيد و مؤثر براي افزايش نشاط اجتماعي و شادي در ميان مردم و جوانان حاشيه شهرها ضروري است و بايد باهمكاري بخش‌هاي مختلف نسبت به آن اقدام كرد.

به گزارش ايرنا، محمدعلي طالبي يكشنبه‌شب در كارگروه اجتماعي استان افزود: برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در اين مناطق از انواع آسيب‌ها و ناهنجاري‌هاي اجتماعي پيشگيري مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه بودجه اي براي برگزاري برنامه‌هاي مختلف در محلات و مناطق حاشيه‌نشين موجود است، پيشنهاد كرد : براي خروجي بهتر اين برنامه‌ها به‌صورت متمركز و مشترك برگزار شود.
استاندار يزد خاطرنشان كرد: انجام فعاليت‌هاي فرهنگي و ورزشي در محله ها به‌صورت مجتمع و باهمكاري بخش‌هاي مختلف موجب رسيدن به اهداف و نتايج بهتر خواهد شد.
طالبي از دستگاه‌هاي فرهنگي و اجرايي استان خواست براي برنامه‌ريزي بهتر و مشخص نسبت به برگزاري جلسه براي تحقق اهداف موردنظر اقدام لازم را باهماهنگي برگزار كنند.
وي تأكيد كرد: اگر فعاليت‌ها باهمكاري و هماهنگي و برحسب نياز برگزار شود مورد اقبال مردم و به‌خصوص جوانان قرار مي‌گيرد و بسيار ارزشمند است.

**بانك اطلاعات محلات يزد نياز است
همچنين محسن صادقيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد با اشاره به اينكه به راه‌اندازي بانك اطلاعات كامل از محله‌هاي استان نياز داريم گفت: داشتن آمار دقيق و سپس برنامه‌ريزي موجب رسيدن به اهداف موردنظر خواهد شد.
وي به اهميت بازآفريني شهري اشاره كرد و افزود: براي رسيدن به آنچه موردنظر است به ظرفيت‌ها، ضعف ها و نفاط قوت و نيز وضعيت ساير زواياي محله ي استان نياز است .
اين مسئول تصريح كرد: براي بازآفريني شهري به توانمندسازي محله‌ها در تمام ابعاد و حوزه‌هاي مختلف نياز است كه در اين خصوص شهرداري‌ها اصلي‌ترين بازوي اجرايي اين حوزه هستند.
صادقيان به اهميت و ضرورت هماهنگي در اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در محله‌ها توسط دستگاه‌هاي اجرايي و جلب همكاري ساير بخش‌ها تأكيد كرد و پيگيري آن را خواستار شد.

**گسترش ورزش در محله‌هاي محور برنامه‌هاست
همچنين مسعود شريعتي مديركل ورزش و جوانان يزد گفت: گسترش ورزش در محله‌ها و مناطق حاشيه‌نشيني شهرها محور فعاليت‌هاي اين اداره كل است و سال‌هاي اخير نسبت به ايجاد چمن‌هاي مصنوعي اقدام شد.
وي با اشاره به اينكه تاكنون 6 زمين چمن مصنوعي در محله‌هاي يزد راه‌اندازي شد، تأكيد كرد: برحسب نياز باهمكاري خيران و بخش خصوصي دراين‌ارتباط فعاليت‌ها ادامه دارد.

**فعاليت در محله‌ها با دقت انجام شود
همجنين عباس ملازينلي مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد گفت: براي موفقيت در اجراي برنامه‌هاي مختلف در محله‌ها و مناطق حاشيه‌ شهر به نقشه راه و بانك اطلاعات نياز است.
وي افزود: براي اينكه طرح‌هاي مختلف در محلات به نتيجه مطلوبي برسد بايد فعاليت‌ها دقيق، حساب‌شده و باهمكاري دستگاه‌هاي مختلف اجرا شود.
وي بر ضرورت شناسايي نياز مردم و جوانان در محله‌ها و مناطق حاشيه‌نشيني و همچنين انجام برنامه‌ها با جلب مشاركت مردم ساكن در اين مناطق براي رسيدن به نتيجه تأكيد كرد.

**فعاليت در محلات با هماهنگي انجام شود
همچنين فخرالسادات خامسي ‌هامانه مديركل امور اجتماعي فرهنگي استانداري يزد گفت: فعاليت در محله‌ها بايد دقيق، علمي و با هماهنگي و بدون موازي كاري انجام شود تا به نتيجه برسد.
وي افزود: فعاليت در محلات با حضور دستگاه‌هاي اجرايي اگر باهدف تسريع در برنامه‌ها و رسيدن به اهداف مورد باشد مناسب‌تر است.
وي تصريح كرد: اجراي برنامه‌ها بايد باهم پوشاني دستگاه‌ها و جلوگيري از موازي كاري مدنظر تمام مسئولان اجرايي در انجام برنامه‌ها در محله‌ها باشد.
استان يزد يك‌ميليون 138 هزار نفر جمعيت دارد كه از اين تعداد، 650 هزار نفر در شهرستان يزد شامل 2 بخش مركزي و زارچ با شهرهاي يزد، شاهديه و دهستان‌هاي فجر، فهرج، اله آباد و محمدآباد ساكن هستند.
از مجموع جمعيت استان حدود 15 درصد در روستاها و بقيه در 21 شهر زندگي مي‌كنند.
7536/ 2047