۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸
کد خبر 83247054
۰ نفر
كارناوال گل در بجنورد به راه افتاد

بجنورد- ايرنا- كارناوال هاي گل و گياه با اِلمان هاي حجمي گل آرايي شده يكشنبه شب به مناسبت فرا رسيدن نوروز در برخي از خيابانهاي شهر بجنورد به راه افتاد.

به گزارش ايرنا؛ شهرداري بجنورد براي دومين سال متوالي براي ايجاد نشاط و شادابي در بين مردم شهر و آمادگي براي نوروز باستاني اقدام به برگزاري كارناوال گل بسيار زيبا در خيابان هاي سطح شهر كرد كه مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
در ابتداي اين مراسم زيبا چندين راس اسب زيبا پرچم زيباي كشورمان را حمل كردند و پشت سر آنها تعدادي از مردان و زنان شهر با لباس هاي محلي كه پوشيده از رنگ هاي بسيار زيبا بود در كنار حاجي فيروز فرارسيدن نوروز را به مردم نويد دادند.
حضور كودكان چوب پا نيز در كنار بازي هاي سنتي لنگ و دوچرخه سواراني كه پا به ركاب تزئينات بسيار زيباي سبدهاي گل را حمل مي كردند زيبايي اين كارناوال گل را چندين برابر كرده بود.
بعد از اين صحنه هاي زيبا و پر گل چهار ميني لودر شهرداري قرار داشت كه با باكس هاي پر از گل كارناوال را همراهي مي كردند.
شايد يكي از زيبايي هاي بالقوه اين كارناوال حضور 13 خودرو كلاسيك و قديمي بود كه با گل هاي بسيار زيبا به سبكي زيبا تزئين شده بودند و خودرو ديگري در پشت سر آنها يك سفره هفت سين زيبا را حمل مي كرد.
در ادامه كارناوال نيز يك تريلي بزرگ با تخم مرغ هاي رنگي و بادكنك هاي رنگارنگ و زيبا قرار داشت كه يك گروه رقص محلي كردي در آن اجراي زنده داشتند و نورافشاني نيز فضاي جشن را نوراني كرده بود.
زيبايي اين كارناوال در خنده و شادي كودكاني بود كه در يك قطار افزون بر 30 متري با لباس هاي محلي و گل آرايي زيبا داخل واگن ها قرار گرفته بودند و سرود شادماني سر مي دادند.
اين در حالي است كه تعداد 15 خودرو امداد و نجات نيز از دستگاه هاي مختلف امدادي به همراه خودروهاي راهنمايي و رانندگي در ادامه اين كارناوال را همراهي مي كردند كه كوچكترين مشكلي نيز به وجود نيامد.
استقبال و همراهي مردم از همان ابتداي شروع مراسم در محل فرهنگسراي شهروند آغاز شد و در طول مسير نيز هر لحظه به جمعيت افرادي كه با نيت شادماني به جمعيت وارد شده بودند افزوده مي شد و حتي در پايان مراسم نيز در محل فرهنگسرا منتظر ادامه آن بودند.
امشب صدها دوربين عكاسي و گوشي هاي تلفن همراه مردم هر لحظه در حال ثبت اين مراسم زيبا بودند و خودروهايي كه در سطح شهر در حال تردد بودند نيز با بوق و موسيقي با كارناوال همراه شده بودند تا بر شادي مردم بيفزايند.
اين كارناوال از مسير فرهنگسراي شهروند شهرداري حركت خود را آغاز كرد و بعد از وارد شدن به خيابان صياد شيرازي راه خود را به طرف ميدان شهيد ادامه داد و با حركت به سمت خيابان شهيد بهشتي شمالي مجددا در محل فرهنگسراي شهروند كار خود را به پايان رساند.
ط/ 6042