58 تيم گشت پليس در محورهاي مواصلاتي استان حضور دارند

ياسوج - ايرنا - رئيس پليس راه كهگيلويه و بويراحمد گفت: 58 تيم گشت پليس راه ،تردد گردشگران و مسافران نوروزي را در محور‌هاي مواصلاتي اين استان كنترل مي كنند.

سرهنگ بهنام ويسي پور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از اين تعداد 43 تيم آشكار و 15 تيم به صورت نامحسوس در طرح نوروزي تردد خودرو‌ها را زير نظر دارند.
وي با اشاره به اينكه طرح نوروزي كنترل جاده ها امسال از شنبه هفته جاري آغاز شده و تا 15 فروردين‌ 98 ادامه دارد ، افزود: پليس‌ راه با آماده باش كامل در كنار ساير دستگاه‌هاي اجرايي به مسافران خدمات رساني خواهد كرد.
ويسي پور با اشاره به مجهز بودن تيم هاي آشكار پليس راه به 31 دستگاه دوربين سرعت سنج بيان كرد: در اين طرح با تخلفات سرعت و سبقت غيرمجاز، حركات مارپيچ، صحبت كردن با گوشي تلفن همراه حين رانندگي و نبستن كمربند ايمني برخورد مي‌شود .
رئيس پليس راه استان اضافه كرد: در ايام نوروز خودرو‌هايي كه دو تخلف خطرساز را بطور همزمان مرتكب شوند به مدت 72 ساعت توقيف خواهند شد.
استان كهگيلويه و بويراحمد با جمعيتي حدود 723 هزار نفر جمعيت داراي هشت شهرستان ، 17 بخش و يكهزار و 670 روستاي داراي سكنه در جنوب غربي ايران واقع شده است.
اين استان با داشتن كمتر از 140 كيلومتر بزرگراه و شرايط خاص توپوگرافي و كوهستاني يكي از استان هاي خطرناك در زمينه سوانح و حوادث رانندگي است.
بر اساس برآورد هزينه هر كيلومتر بهسازي و آسفالت راه هاي اصلي در اين استان حدود دو تا سه برابر استان هاي كويري است.
از مجموع حدود 6 هزار كيلومتر راه موجود در اين استان بيش از چهار هزار كيلومتر آن راه هاي روستايي است كه بيش از 50 درصد آن همچنان خاكي و شوسه است.
7531/1662

سرخط اخبار استان‌ها