شدت بارندگي ها محورهاي ارتباطي در بستك را قطع كرد

بندرعباس- ايرنا- مديركل بحران هرمزگان گفت: در اثر شدت بارش ها و طغيان رودخانه ها در شهرستان بستك محورهاي ارتباطي در روستاي جيحون اين شهرستان مسدود شده است.

عليرضا صفا ايسيني شامگاه يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: مسيرهاي ارتباطي روستاهاي بستك از جمله دشت جيحون، تنگ دالان و روستاي كرمران نيز بر اثر شدت بارش ها و طغيان رودخانه‌ ها مسدود است.
تنَگ دالان از توابع بخش مركزي شهرستان بستك در غرب استان هرمزگان در جنوب ايران واقع شده ‌است.
اين منطقه از شهرستان بستك از شمال به كوه، از جنوب به روستاي رودبار، از مغرب به روستاي كنچي و از مشرق به روستاي جيحون محدود مي‌ شود.
مديركل بحران هرمزگان در ادامه بيان داشت: همچنين به دليل بارش هاي زياد سراسري كه از صبح امروز بيشتر شهرستان هاي استان هرمزگان را دربرگرفته، ارتباط تلفني در شهرستان بستك نيز قطع شده است.
وي در خصوص ميزان خسارت هاي ناشي از بارندگي ها بيان داشت: تا كنون آماري از ميزان خسارت بارندگي ها اعلام نشده است.

**ثبت 70.7 ميلي متر بارندگي در بستك
مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان ادامه داد: تا اين لحظه شهرستان بستك و جزيره لاوان در صدر فهرست بارش هاي سراسري امروز استان هرمزگان قرار دارند.
صفا ايسني در خصوص ميزان بارندگي در استان هرمزگان تا ساعت 16:30 ابراز داشت: در شهرستان بستك 70.7 ميلي متر و در لاوان 36.2 ميلي متر باران ثبت شده است.
مديركل بحران هرمزگان اعلام كرد: ميزان بارندگي ها در شهرستان پارسيان، 34.5، بندرعباس 17.2، كيش 16.8، قشم دريايي 15 ميلي متر، خمير 14.1 ، حاجي آباد 12.7، رودان 10.5، بندرلنگه 9.2، قشم فرودگاهي 7.4، ميناب 5.8، سردشت بشاگرد 3.8 ، ابوموسي 1.9 و جاسك 1 ميلي متر ميلي باران باريده است.

**طغيان رودخانه در كروئيه خمير
بخشدار رويدر بندرخمير نيز عصر يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از راه ارتباطي بخش رويدر به شهرهاي بندرخمير و بندرعباس در اثر بارندگي و طغيان رودخانه كروئيه خبرداده بود.
محبوب دريا افزود: بارش باران كه از بامداد يكشنبه در بخش رويدر آغاز شده، موجب طغيان رودخانه در محل آبنماي كروئيه و قطع راه ارتباطي اين منطقه شده است.
وي بيان داشت: همچنين راه ارتباطي هفت روستاي حوزه شرق و غرب رويدر به مركز اين بخش و شهرستان بندرخمير قطع شده است.
به گزارش ايستگاه هواشناسي هرمزگان، تاكنون 51 ميليمتر در بخش رويدر باران باريده است.
**آبگرفتگي منازل مسكوني و اداري شهر بندرعباس
بارندگي در شهرستان بندرعباس كه از صبح امروز يكشنبه آغاز شده است، هم چنان شدت گرفته و در برخي مواقع رگباري و همراه با رعد و برق است.
شدت بارندگي ها در شهر بندرعباس به قدري سنگين است كه بسياري از منازل مسكوني اين شهر دچار آبگرفتگي شده است.
هم اكنون حياط خبرگزاري ايرنا هرمزگان و ادارات و منازل مسكوني همجوار در اين منطقه از شهر بندرعباس نيز به صورت كامل پر از آب شده است.
بر اساس اعلام اداره كل هواشناسي هرمزگان بارش در اين استان سراسري است و تا صبح فردا دوشنبه در مناطق شرقي استان ادامه دارد.
9887 /6048