۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۵۸
کد خبر: 83246951
۰ نفر
پنج پروژه ورزشی استان بوشهر به بهره برداری رسید

بوشهر- ایرنا- همزمان با سفر رئیس جمهوری وكاوران دولت تدبیر و امید روز یكشنبه در آیینی با حضور وزیر ورزش و جوانان پنج طرح ورزشی استان بوشهر با یكهزار و 10 میلیارد ریال اعتبار به بهرداری رسید.

به گزارش ایرنا، وزیر ورزش و جوانان دراین آیین كه از طریق ویدئو كنفرانس با حضور رئیس جمهوری برگزار شد افزود: این طرح ها شامل سالن های ورزشی نخل تقی، بیدخون وسالن چند منظوره سرپوشیده ویژه بانوان عسلویه است.
مسعود سلطانی فر افزود: 2 زمین چمن مصنوعی فوتبال از دیگر طرح های است كه مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در ابتدای كار دولت یازدهم سرانه فضای ورزشی استان بوشهر 64 صدم مترمربع بود كه اكنون به 1.14 مترمربع افزایش یافته است.
سلطانی فر ادامه داد: 40 پروژه ورزشی این استان نیز اكنون در دست اجراست كه با تكمیل آنها تا پایان سال 98 سرانه فضای ورزشی استان بوشهربه 2.5 مترمربع افزایش و در مقایسه با آمار ابتدایی 2 برابر می شود.
وی اظهار داشت: در ابتدیا آغاز بكار دولت خانه ورزش روستایی در استان بوشهر وجود نداشت ولی در طول فعالیت دولت تدبیر و امید 63 خانه ورزش در این استان احداث شده است.
سلطانی فر ادامه داد: با اشتیاق خوب بخش خصوصی شمار باشگاه های ورزشی این استان از 500 به یكهزار و 100 باشگاه دردولت تدبیر و امید افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: این استان اكنون یك تیم لیگ برتری در میانه های جدول لیگ دارد و 2 تیم صاحب نام و ریشه دار نیز در آن در لیگ های دسته 1 و2 فعال است.
سلطانی فر یادآور شد: یكی از 2 تیم یاد شده شاهین بوشهر است كه درچهار هفته مانده به پایان لیگ در رده دوم لیگ یك قرار داد كه امیدواریم با صعودش به لیگ برتر زمینه تحقق این مهم فراهم شود.
حجت الاسلام دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز یكشنبه در راس كاروان دولت تدبیر و امید برای دیدار مردمی، شركت در نشست شورای اداری، افتتاح پروژه های چهار فاز پارس جنوبی، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های استان به صورت ویدئو كنفرانس و نشست با خبرنگاران به استان بوشهر سفر كرده است.
6043/7212