برای مقابله با كم آبی باید وحدت رویه داشته باشیم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مقابله با كم آبی نیازمند وحدت رویه بین همه دستگاههاست و همه اركان حكومت باید پای كار بیایند.

علیرضا رزم حسینی عصر یكشنبه در جلسه همیاران آب خراسان رضوی در مشهد افزود: معینهای اقتصادی هر منطقه نیز در خصوص مقابله با كم آبی به كمك می آیند و مسئولیت می پذیرند.
وی با بیان این كه باید مسئولیت هر دستگاه و برنامه آن برای مقابله با كم آبی مشخص باشد ادامه داد: علاوه بر داشتن برنامه عملگرایانه و عالمانه باید به مردم هم آموزش دهیم و كشاورزان نیز در این زمینه توجیه شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در موضوع مقابله با كم آبی، بخش كشاورزی اهمیت دارد و باید روی این بخش تمركز شود چون قرار نیست همه چیز در استان تولید شود و باید مشخص شود كه درهر شهر و دشت تولید چه محصولات كشاورزی مقرون به صرفه است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای خراسان رضوی هم گفت: از 37 حوضه آبریز استان، 34 منبع كم آب شده است كه مشكلاتی در زمینه ترك و نشست زمین ایجاد كرده است.
محمد علایی افزود: 86 درصد مصرف آب استان در بخش كشاورزی، هشت درصد در بخش شرب، دو درصد در بخش صنعت و چهار درصد در بخش خدمات به مصرف می رسد.
وی ادامه داد: در سال 1345 چاههای خراسان رضوی در عمق 30 متری به آب می رسید و اكنون با بیش از 200 متر عمق به آب می رسد و از آن زمان تا كنون بیش از 32 میلیارد متر مكعب آب از دشت مشهد اضافه برداشت شده است.
1922/7507/