مراكز درماني البرز براي چهارشنبه آخر سال آماده  شدند

كرج - ايرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان البرز اعلام كرد كه تمام تمهيدات لازم براي امداد رساني به مردم در آخرين چهارشنبه سال انديشيده شده و مراكز درماني استان به حالت آماده باش درآمدند.

دكتر سيامك جبار نيا روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: با توجه به اقدامات برنامه ريزي شده براي مديريت و امدادرساني بهتر در اين روز تعيين تكليف كمتر از 6 ساعت بيماران به منظور ايجاد فضاي كافي براي مجروحان احتمالي در دست اقدام است .
وي ادامه داد: فراهم كردن اقلام مصرفي و غير مصرفي مرتبط در اورژانس بيمارستان ها در تاريخ مذكور، حضور متخصصان طب اورژانس و متخصصين بيهوشي در بيمارستان هاي پذيرنده بيماران ترومايي و دسترسي سريع به متخصص ارتوپدي و جراحي عمومي از جمله اقدامات خواهد بود.
جبارنيا بيان داشت: متاسفانه سالانه تعدادي از هموطنان در مراسم چهارشنبه آخر سال به علت بي احتياطي و خطر پذيري مصدوم يا معلول مي شوند كه پيشگيري از اين حوادث ضروري است.
وي ادامه داد: گزارش ها نشان مي دهد كه شدت آسيب افراد ناظر آتش بازي ها از مجريان هم شديدتر بوده است، بنابراين تأكيد مي شود با وجود پايين بودن احتمال آسيب به لحاظ اهميت و شدت بالقوه آن ها توصيه هاي سلامتي براي همه به ويژه براي كودكان و نوجوانان جدي گرفته شود.
جبارنيا محيط بيرون از خانه و خيابان را شايع ترين مكان آسيب زا اعلام كرد و گفت: دست و پا شايع ترين اعضاي بدن هستند كه دچار آسيب مي شوند و شديدترين آسيب ها نيز مربوط به نواحي صورت و چشم است.
در چهارشنبه آخر سال گذشته بيش از 200 نفر در البرز دچار مصدوميت شدند و يك نفر جان باخت.
7410/ 6155

سرخط اخبار استان‌ها