۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۰۴
کد خبر: 83246900
۰ نفر
850 مورد تغيير كاربري اراضي كشاورزي دماوند تخريب شد

تهران ـ ايرنا ـ دادستان دماوند در خصوص تغيير كاربري اراضي كشاورزي اين شهرستان، بيان كرد: از ابتداي سال تاكنون 850 مورد تخلفات تغيير كاربري تخريب شده كه اين ميزان نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

حسن ابراهيمي بسابي روز يكشنبه در گفتگو با ايرنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته يكسال گذشته دادستاني در دماوند، تصريح كرد: از آنجايي كه اين شهرستان سراسر طبيعت و محل تفريح مردم است، انتظار مي‌رود اين منطقه به عنوان شش تنفسي پايتخت با طبيعت زيبا حفظ شود كه در اين راستا برخورد با متجاوزان به اراضي ملي در دستور كار است.
وي با اشاره به جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز، اضافه كرد: تدابير لازم اتخاذ شده و در ايام نوروز گشت هاي متعدد ضابطين قضايي برقرار است.
ابراهيمي بسابي تاكيد كرد: آزاد سازي حريم رودخانه و رفع تصرفات اراضي ملي نيز از ديگر اقدامات صورت گرفته در سال جاري بود.
دادستان دماوند در ادامه با بيان اينكه با افراد متخلف و هنجارشكن در شب چهارشنبه آخرسال(چهارشنبه سوري) برخورد قاطع مي شود افزود: مراسم چهارشنبه سوري در چند سال اخير روند سنتي خود را از دست داده است به طوري كه تعدادي هنجارشكن دست به اقداماتي مي‌زنند كه شادي مردم را به غم تبديل مي كند.
وي افزود: دستورات لازم را همچون سنوات گذشته به مراجع انتظامي و امنيتي صادر كرديم و به منظور حفظ نظم و آرامش مردم با متخلفان برخورد لازم صورت ميگيرد.
اين مقام مسئول ادامه داد: به منظور كنترل مراكز تهيه و توزيع مواد محترقه و همچنين اخذ تعهدات، دستورات لازم صادر شده و در صورت فروش، شخص فروشنده به مراجع قضايي معرفي خواهد شد.
ابراهيمي بسابي با بيان اينكه نظارت مستمر در اين خصوص وجود دارد و شناسايي افراد خاطي در دستور كار است، خاطر نشان كرد: تا كنون دو نفر كه داراي مواد محترقه خطر ساز بوده مورد شناسايي قرار گرفتند كه يك نفر بازداشت شده و فرد دوم نيز تحت تعقيب قرار دارد.
تهرام/7246//6139

سرخط اخبار جامعه