۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۴۶
کد خبر: 83246882
T T
۰ نفر
پسران سالخورده به بازار آمدند

تهران- ايرنا- مجموعه داستان «پسرانِ سالخورده» با نگرشِ اخلاق‌گرايانه به پديده‌ها و رويدادهاي اجتماعِ امروزِ ايران، نوشته حسام‌الدين مطهري از سوي نشر اسم منتشر شد.

به گزارش روز يكشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا اثر جديد حسام‌الدين مطهري با نام «پسرانِ سالخورده» در قالب مجموعه داستان به همت نشر اسم منتشر و روانه كتابفروشي‌ها شد.
اين مجموعه داستان داراي مضامين رويارويي با خود، مقاومت برابرِ عُرف و شكست‌پذيري انسان برابر اجتماع است و به گفته نويسنده، هر يك از اين داستان‌ها دريچه‌اي است رو به يك جهانِ داستاني و نگرشِ اخلاق‌گرايانه به پديده‌ها و رويدادهاي اجتماعِ امروزِ ايران.
داستان‌هاي پسرانِ سالخورده خرده‌روايت‌هايي دروني-رواني هستند و بيش از آنكه راويِ يك بُرشِ زماني باشند، تصويرهاي پرجزئياتي را از يك جهان ارائه مي‌كنند.
پسرانِ سالخورده دومين مجموعه‌داستان و چهارمين اثرِ داستانيِ حسام‌الدين مطهري است. او پيشتر رمان‌هاي «كلت45» و «تذكرۀ اندوهگينان» و يك مجموعه داستان به نام «درختِ بِه» را منتشر كرده است.
در بخشي از اين كتاب مي خوانيم: « انگاري تمام تنش را با كاغذ آنقدر برش دادند، آنقدر برش دادند كه زجركُش شده. زخم‌هاي سطحي اما زياد. اين را ببين.
پاكت پلاستيكي بزرگي گرفت سمت بازپرس. بازپرست يقۀ پيرهنش را ول كرد و دو دستي پلاستيك سرد و خوني را گرفت. پر از كاغذهاي خوني.
– اين چه كثافتي‌ست ديگر؟
– دستنوشته‌هايش… يا چه بگويم؟ آلت قتاله.»
اين اثر در 136 صفحه نوشته شده است.
فراهنگ**3009

سرخط اخبار فرهنگ