بارشهای رگباری خراسان رضوی را فرا می گیرد

مشهد- ایرنا- مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلهای استان بر اثر بارشهای رگباری هشدار داد.

به گزارش ایرنا در اطلاعیه روز یكشنبه مركز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی همچنین وقوع وزش باد شدید همراه با گرد و خاك هم پیش بینی شده است.
بنا بر این اطلاعیه از عصر امروز استان تحت تاثیر جریانات ناپایدار جوی و نفوذ سامانه بارش‌زا قرار خواهد گرفت كه دامنه فعالیت آن تا اواخر وقت پنجشنبه یكم فروردین ماه ادامه دارد اما بیشترین حجم بارش در فاصله زمانی یكشنبه شب تا عصر دوشنبه و همچنین اوایل روز چهارشنبه تا عصر پنجشنبه هفته كنونی رخ خواهد داد.
در این اطلاعیه آمده است: پیامد این سیستم افزایش ابرناكی و وزش باد شدید همراه با گرد و خاك با احتمال بروز خسارت و شروع بارشهای رگباری توام با رعد و برق در خراسان رضوی خواهد بود.
بر اساس این پیش بینی با توجه به رگباری بودن و حجم بارشها احتمال وقوع آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلهای استان خراسان رضوی به ویژه در نیمه غربی و در فاصله زمانی یكشنبه شب تا عصر روز دوشنبه این هفته وجود دارد.
این اطلاعیه از كاهش 15 درجه ای دما در روز پنج شنبه هفته كنونی نسبت به امروز خبر داده و احتمال داده است كه از اواخر وقت فردا بارش در نواحی سردسیر استان به شكل برف و باران رخ دهد.
طی فعالیت سامانه مزبور با توجه به بارش باران و برف، وزش باد، كاهش دید و همچنین لغزندگی محورها احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان خراسان رضوی وجود دارد.
1922/3027

سرخط اخبار استان‌ها