۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۷
کد خبر: 83246859
۰ نفر
27 نيروگاه  برق دركشور وارد مدار توليد شد

بوشهر- ايرنا- وزير نيرو گفت: با ورود 27 نيروگاه جديد در مدار توليد برق و مديريت مناسب بر مصرف به دنبال پيشگيري ازهرگونه بحران احتمالي در ارتباط با خاموشي برق در تابستان هستيم.

به گزارش ايرنا، رضا اردكانيان روزيكشنبه درنشست با مسئولان صنعت آب و برق كشورافزود: با وجود پيش بيني سختي ها در سال 98، انتظار داريم كه با همكاري دولت و مجلس در بخش آب و برق شاهد خبرهاي خوبي براي مردم باشيم.
وي بيان كرد: دراين زمينه الگوهاي مصرف آب و برق در برخي ازشهرها جمله بوشهر نگران كننده است و انتظار مي رود مردم و مسئولان نسبت به مصرف بهينه تلاش كنند.
اردكانيان درباره آخرين وضعيت خريد برق از نيروگاه اتمي بوشهر توسط وزارت نيرو بيان كرد: مطابق ضوابط دولت وزارت نيرو به عنوان يك مشتري خريدار برق نيروگاه اتمي بوشهر است و متناسب با نيازها و توليد برق از اين نيروگاه خريداري مي شود.
وي در باره هزينه توليد و مصرف آب اظهار داشت: نبود تناسب پرداخت هزينه مصرف آب با هزينه هاي توليد آن نشان مي دهد كه يك نامعادله اي در حال رقم خوردن است.
اردكانيان ادامه داد: اين شرايط سبب شده كه اثرات منفي آن بر طرح توسعه اي گذاشته شود و مسير اصلاح و توسعه شبكه را با چالش مواجه كند.
وزير نيرو با اشاره به برنامه هاي دولت براي تامين آب مصرفي مناطق ساحلي از آب دريا با استقرار آب شيرين كن ها، گفت: دراستان بوشهر فعاليت هاي خوبي از سال 92 براي ساخت آب شيرين كن ها آغاز شده و 2 آب شيرين كن با ظرفيت 22 هزار متر مكعب در روز در بوشهر و كنگان وارد مدار توليد شده است.
اردكانيان ادامه داد: با اتمام 6 پروژه آب شرين كن در استان بوشهر، انتظار مي رود كه تا پايان دولت تدبير و اميد شاهد استفاده 45 درصدي مردم استان بوشهر از آب حاصل از آب شيرين كن ها باشيم.
وي اظهار داشت: تامين آب شيرين به ازاي هرمترمكعب 70 هزار ريال هزينه دارد اين درحالي است كه ميزان دريافتي بابت آب مصرفي از مشتركان در مناطق شهري و روستايي براي هر مترمكعب به ترتيب پنج و 2 هزار و 500 ريال است.
اردكانيان در بخش ديگري از سخنان اظهار داشت: وزارت نيرو در استان بوشهر 104 پروژه شامل سدسازي، شبكه هاي آبياري و آب و فاضلاب در دست اجرا دارد كه پيشرفت فيزيكي آنها بطور متوسط 42 درصد است.
اردكانيان ادامه داد: اعتبار اين پروژه ها 42 هزار ميليارد ريال است كه اميدواريم با حمايت نمايندگان مجلس اين برنامه ها در موعد زماني مقرر اجرايي شود.
وزير نيرو همزمان با سفر رئيس جمهوري در قالب كاروان دولت تدبير و اميد روز يكشنبه به استان بوشهر سفر كرده است.
6043/7212

سرخط اخبار استان‌ها