۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۰۴
کد خبر: 83246772
۰ نفر
اعتماد به جوانان موتور محركه توسعه جامعه است

همدان- ايرنا- مديركل ورزش و جوانان همدان گفت: اعتماد به جوانان موتور محركه توسعه جامعه است و براي پيشرفت بايد به آنها اعتماد كرد.

محسن جهانشير روز يكشنبه در جمع سازمان هاي مردم نهاد همدان اظهار داشت: امروزه نخبه هاي همدان در توسعه همه جانبه و اهداف تعالي استان كمك شاياني داشته اند و اين استان از ظرفيت هاي بالقوه اي در حوزه جوانان و بانوان برخوردار است.
وي نقش سمن ها به عنوان سازمان هاي مردم نهاد كه منبع عظيم از جوانان نخبه و مستعد است را در توسعه و پيشرفت همه جانبه كشور و استان همدان را مهم ارزيابي كرد و گفت: استفاده از ظرفيت سمن هاي موجود در هر شهرستان براي خدمت به جوانان فرصت مناسبي است و اگر به دنبال آينده ‌اي بهتر هستيم بايد جوانان پرانگيزه، شاداب، بانشاط و سالم را تحويل اجتماع دهيم.
مديركل ورزش وجوانان استان همدان خاطرنشان كرد: اگر تعالي و شور آفريني براي سمن ها به درستي تحليل و رمزگشايي شود بسياري از نكات حل و تمام شده است.
جهانشير افزود: تاكنون آنگونه كه بايد نقش سمن ها براي دستگاه هاي حكومتي و اجرايي به طور كامل شناخته نشده و اين يك نقص دو طرفه است كه يك بخش آن به ما و سمن ها باز مي گردد.
وي با تاكيد بر مسئوليت مهم مسئولان اجرايي براي رسيدگي به امور جوانان گفت: اكنون زمان عمل است و مسئولان براي رفع آنها بايد همكاري لازم را داشته باشند.
جهانشير يادآور شد: انتظار مي رود مديران دستگاه هاي اجرايي استان از توانمندي جوانان و بانوان نخبه در حوزه هاي مختلف مديريتي و مشاوره اي كمك بگيرند.
وي اضافه كرد: دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند نسبت به واگذاري بخشي از برنامه هاي خود به سازمان هاي مردم نهاد به عنوان فعال بخش خصوصي اقدام كنند.
معاون فرهنگي و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان همدان نيز گفت: دوره توانمندسازي سازمان‌هاي مردم نهاد جوانان كشور با موضوع سواد رسانه اي و كارآفريني در همدان برگزار مي شود.
محرم روزبه افزود: اين دوره توانمندسازي سازمان‌هاي مردم نهاد جوانان كشور با موضوع سواد رسانه اي و كارآفريني از بيستم فروردين ماه سال آينده در همدان برگزار مي‌شود.
وي با اهميت شمردن نقش جوانان در آينده سازي كشور گفت: يكي از راه هاي پيشرفت كشورها سرمايه گذاري بر روي جوانان و نسل آينده است و نسل جوان به عنوان نيروي فعال و متحرك، پرتلاش و با احساس مي تواند نقش مهمي در تعالي جامعه داشته باشد.
روزبه يادآور شد: بدون ترديد نسل جوان به عنوان نيروي انساني مهم جامعه سرمايه اصلي كشور محسوب مي شود و در همه بخش هاي امور زندگي حضور موثر و اساسي دارند.
در پايان اين نشست با حضور مديركل ورزش و جوانان استان از دبيران فعال سازمان هاي مردم نهاد جوانان استان تجليل شد.
همدان داراي بيش از يكصد سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان است.
7520/2087