تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF  است

قم- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپایی ها برای تصویب سریع لوایح بین المللی پالرمو و FATF توسط ایران، خود را به آسمان و زمین می زدند، ولی حرف منطقی این مجمع برای تایید این كنوانسیون ها، گرفتن تعهد و تضمین قطعی از اروپایی ها توسط وزارت امور خارجه است.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز یكشنبه در آیین اختتامیه نخستین دوره مهارت های كاربردی تبلیغ با موضوع «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب» در سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم، نفوذ و جنگ را 2 راه ورود دشمن به كشورهای اسلامی دانست و افزود: این دشمن زبان دیپلماسی را نمی فهمد، چرا كه ثابت كرده به هیچ امضا و تعهدی پایبند نیست، به همین دلیل نباید در مقابل چنین دشمنی نرمش نشان داد.
وی تاكید كرد: ایران اسلامی، سخاوتمندانه در برجام شركت كرد ولی آمریكایی ها تعهدات خود را زیر پا گذاشتند و اروپایی ها نیز به تعهدات خود در برجام تاكنون عمل نكرده اند.
وی ادامه داد: اروپایی ها در برجام تعهد داده اند كه نفت ایران را خریداری كنند و اجازه تاسیس شعبه بانكی و تبادلات بانكی با ایران را بدهند، ولی به این تعهدات عمل نمی كند.
«لایحه الحاق ایران به كنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته»، لایحه الحاق ایران به كنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم یا همان CFT، «لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» و «لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم» چهار لایحه معروف به لوایح چهارگانه مرتبط با FATF هستند.
رضایی افزود: رئیس جمهوری یكی از كشورهای اروپایی كه امروز خود از موقعیت لرزانی برخوردار است گفته بود اگر برجام نبود وارد جنگ با ایران می شدیم؛ شما غلط كرده اید كه این حرف را می زنید.
وی با بیان اینكه امروز در تمام كشورهای جهان اسلام جنگی ظالمانه به صورت آشكار و پنهان وجود دارد، گفت: جنگ آشكار را می توان در یمن، میانمار، سوریه و شمال آفریقا دید و جنگ پنهان همان دست های نفوذی غارتگر استعمارگران در ممالك اسلامی است.
رضایی با بیان اینكه دشمن با محاصره اقتصادی به دنبال فشار به ایران اسلامی است، گفت: امروز شاهد هستیم كه كشتی های ما نمی توانند در بنادر دیگر پهلو بگیرند، امكان ورود پول ناشی از فروش نفت به ایران وجود ندارد و این جنگ اقتصادی نابرابر كنونی شیطان بزرگ علیه ملت ایران، محدود به چند دهه گذشته نیست بلكه كینه ای تاریخی است.
وی با بیان اینكه ایران اسلامی نخستین كشوری است كه علیه نفوذ استعمار خارجی قیام كرد و توانست بساط آنها را از كشور جمع كند، اظهار داشت: جنایتكاران عالم در یمن، فلسطین و میانمار، جنایت های بسیاری انجام داده و در حال انجام هستند كه باید جلوی این جنایت ها گرفته شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، كشتار مظلومانه نمازگزاران در نیوزیلند را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سیستم های امنیتی دنیا كه كوچكترین تحركات مشاهده و ردیابی می شود ممكن نیست كه یك نفر بتواند به این سادگی چندین تن را به رگبار ببندد و این موضوع نشان از هماهنگی در این زمینه است.
روز جمعه 24 اسفندماه جاری، مهاجمانی مسلح با حمله به 2 مسجد در شهر كرایست چرچ در نیوزیلند، مردم و نمازگزاران را به گلوله بستند.
وی تاكید كرد: دشمنی و كشتار مسلمانان باید در جهان پایان یابد و انقلاب اسلامی برای پایان دادن به این جنایت ها شكل گرفته است.
وی ترس و ناامید كردن دشمن را عامل بازدارنده در مقابل آنها دانست و گفت: دشمن بدون ترس از قدرت مسلمانان، دست از كشتار، غارت و اشغال كشورهای اسلامی برنخواهد داشت و باید در این راستا نسبت به افزایش قدرت خود در تمام ابعاد اقدام كرد.
رضایی با بیان اینكه خلاصه كردن قدرت، در قدرت نظامی كافی نیست گفت: قدرت رسانه ای، سرمایه اجتماعی، رضایت مردم، توسعه علمی و اقتصاد قوی از جمله مولفه های قدرت است كه باید نسبت به تقویت این شاخص ها توجه جدی تر شود.
وی با تاكید بر اینكه ایران به دنبال ایجاد تمدن بزرگ اسلامی در جهان است افزود: جنگ ما جنگ با ناعدالتی، ظلم و تجاوزگری است و كمك جمهوری اسلامی ایران به ملت های منطقه، در راستای كمك به مظلومان است.
وی عدالت فراگیر را از جمله اولویت های گام دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: آرمان ترسیم شده در این بیانیه، ایجاد تمدن نوین اسلامی است و جهان اسلام بدون داشتن چنین تفكری نمی تواند در مقابل جنایت مستكبران بایستد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه امسال در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در 40 سال گذشته و بركات خیره‌كننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأكید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان كردند.
وی با بیان اینكه اسلام هراسی زیر سر استكبار جهانی است تصریح كرد: انقلاب اسلامی به دنبال ترساندن ملت ها نیست بلكه به دنبال ترساندن دشمنانی است كه هیچ منطقی را متوجه نیستند و به هیچ تعهدی پایبند نیستند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاكید بر اینكه انقلاب اسلامی در برابر زیاده خواهی های مستكبران عالم با قدرت می ایستد گفت: امروز روز اقتدار نظام اسلامی است و جمهوری اسلامی در برابر دشمنان با قدرت ایستاده و آنها را ترسانده است.
وی ادامه داد: رسانه های اروپایی با هجمه رسانه ای خود كاری كرده اند كه افكار عمومی این قاره تصور می كنند، این اروپا و آمریكاست كه داعش را شكست داده است.
در این همایش از مجاهدت های مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وهمچنین شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تجلیل شد.
در این همایش كه به صورت مشترك توسط بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) و جامعه المصطفی العالمیه طی 6 روز در قم برگزار شد، علمایی از كشورهای عراق، لبنان، بحرین، كویت، پاكستان و افغانستان حضور داشتند.
7404/ 1175