۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۶
کد خبر: 83246674
۰ نفر
رضایی: شكست مقابل روسیه قابل پیش بینی بود

تهران - ایرنا - سرمربی تیم كشتی آزاد زیر 23 سال ایران بعد از كسب عنوان نایب قهرمانی در جام جهانی 2019، گفت: رقابت در دیدار فینال مقابل میزبان، برای كشتی گیران ما سنگین بود و با توجه به تركیب تیم ملی روسیه، نتیجه قابل پیش بینی بود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، جام جهانی كشتی آزاد روسیه طی روزهای 25 و 26 اسفند در شهر «یاكوتسك» برگزار شد و در دیدار فینال تیم ایران به مصاف روسیه رفت كه این دیدار با نتیجه 9 بر یك به نفع تیم میزبان پایان یافت و تیم ایران به نایب قهرمانی رسید.
تیم آمریكا نیز در دیدار رده بندی 6 بر 4 تیم ژاپن را شكست داد و به عنوان سوم رسید. در دیدار برای كسب عنوان پنجم، مغولستان 6 بر 4 كوبا را مغلوب كرد و در دیدار برای كسب مقام هفتم نیز گرجستان 8 بر 2 از سد تركیه گذشت.
به این ترتیب تیم های روسیه، ایران، آمریكا، ژاپن، مغولستان، كوبا، گرجستان و تركیه به ترتیب در رده های اول تا هشتم قرار گرفتند.
تیم كشتی آزاد ایران كه با تركیبی از كشتی گیران زیر 23 سال و بزرگسالان در روسیه حضور یافته بود، با وجود كسب نتایج بسیار خوب در دور مقدماتی و برتری مقابل مغولستان، آمریكا و گرجستان در دیدار فینال نمایش ضعیفی داشت و در نهایت با نتیجه 9 بر یك تن به شكست داد.
«علیرضا رضایی» سرمربی تیم كشتی آزاد امید در این خصوص گفت: در مجموع از عملكرد تیم ایران در جام جهانی روسیه و كسب مقام نایب قهرمانی رضایت دارم. كشتی گیران ما به خصوص نفرات جوان در مرحله مقدماتی و در دیدار برابر كشورهای مغولستان، گرجستان و آمریكا مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند.
وی ادامه داد: مسابقه فینال مقابل روسیه، كشتی های سنگینی برای كشتی گیران ما بود و با توجه به تركیب ما و روس ها، نتیجه قابل پیش بینی بود.
دارنده مدال نقره المپیك تصریح كرد: سالن پر از تماشاچی بود و ما مشكلات دیگری هم در حین برگزاری مسابقات داشتیم. از سوی دیگر یكسری از نفرات جوان ایران، تجربه چنین میدانی را نداشتند و جو سالن برای آن ها مشكل ساز شد و نتوانستند برنامه های خود را پیاده كنند. برخی از كشتی ها نزدیك پیش رفت و البته تعدادی از كشتی گیران ما هم دور از انتظار ظاهر شدند.
رضایی در پایان خاطر نشان كرد: باید عملكرد تیم كشتی زیر 23 سال (امید) كه با 3 تا 4 كشتی گیر بزرگسال در رقابت های جام جهانی در رده سنی بزرگسالان شركت كرد را به صورت دقیق بررسی كنیم. البته در كل از عملكرد كشتی گیران و كسب عنوان نایب قهرمانی رضایت دارم.
ورزشی**1067**3783**