محورهاي پويش ملي بهار توسط شهرداري ها و دهياري ها ابلاغ شد

تهران- ايرنا- معاون عمران و توسعه امور شهري و روستاي وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از ابلاغ محورهاي پويش ملي بهار در بهار با شعار «شهروند شاد، ايران آباد» به استان ها به منظور اجرا توسط شهرداري ها و دهياري ها خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از سازمان شهرداري ها و دهياري ها، مهدي جمالي نژاد افزود: محورهاي پويش ملي بهار در بهار درپي ابلاغ دستورالعمل ساماندهي و ارتقاء خدمات سفر ويژه نوروز 98 از سوي وزير كشور و با توجه به فرارسيدن ايام آغاز سال نو و فصل بهار و لزوم ارتقاء نشاط اجتماعي و اميد آفريني در جامعه و گراميداشت شايسته اعياد ملي و مذهبي، شامل ميلاد حضرت علي(ع)، عيد باستاني نوروز، روز جمهوري اسلامي، مبعث حضرت رسول اكرم(ص) و روز طبيعت، تدوين شده است.
وي ادامه داد: به موجب اين ابلاغيه از استانداري ها، شهرداري ها و دهياري ها خواسته شده با مدنظر قرار دادن تقارن بهار طبيعت و بهار معنويت و فرارسيدن ايام پرفضيلت ماه هاي مبارك رجب و شعبان، اقدامات پيش‌بيني شده در قالب پويش ملي بهار در بهار با شعار شهروند شاد، ايران آباد در محورهاي تعيين شده را اجرايي كنند.
جمالي نژاد عناوين محورهاي هفت گانه اين پويش ملي را به اين شرح اعلام كرد: ساماندهي مبلمان و سيما و منظر شهري، ساماندهي معابر شهري و پروژه‌هاي عمراني،‌ ارتقاء خدمات ايمني، بهداشتي و محيط زيست،‌ ساماندهي و ارتقاء خدمات رفاهي، ساماندهي آسيب‌ديدگان اجتماعي و جمع آوري فوري متكديان و معتادان متجاهر با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط، تقويت اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي و گراميداشت با شكوه اعياد مذهبي.
وي ادامه داد: ساماندهي و آراستن فضاي عمومي، سيما و منظر شهرها و روستاهاي استان براي ارتقاء آرامش و نشاط بصري و رواني هموطنان شامل ساماندهي مبلمان و سيما و منظر شهري است.
جمالي نژاد گفت: توقف كليه پروژه‌هاي عمراني و ساختماني غير ضروري در سطح شهرها و روستاها به منظور جلوگيري از ايجاد مزاحمت براي شهروندان و ايجاد ايستگاه‌هاي نشاط و اجراي مسابقات ورزشي به ويژه در مناطق حاشيه نشين و سكونتگاه‌هاي غيررسمي نيز از جمله اقدمات ساماندهي معابر شهري و پروژه‌هاي عمراني محسوب مي شود.
وي افزود: استقرار اكيپ‌هاي آتش‌نشاني و خدمات ايمني در اماكن عمومي پرتردد و محل‌هاي برگزاري مراسم، جشنواره‌ها و ساير مراكز تجمع به ويژه تمهيدات ايمني در چهارشنبه آخرسال جاري و توجه به موضوع حفاظت از محيط زيست، منابع اكولوژيكي،‌ عرصه هاي طبيعي و اجراي طرح هاي اجتماعي براي جلوگيري از آسيب رساندن به محيط زيست و انباشت پسماند در تفرجگاه ها و مناطق طبيعي در سفرها و برنامه هاي مرتبط با روز طبيعت است.
اجتمام*2181*1193