اژدهای هفت‌سر فساد با اجرای دولت‌الكترونیكی نابود خواهد شد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یك رشته توئیت به استقبال نوروز رفت و برای مردم كشور رها شدن از اژدهای هفت سر و اختاپوس فساد را از رهگذر اجرای دولت الكترونیكی آرزو كرد.

وزیر جوان ارتباطات روز یكشنبه در اولین توئیت از رشته توئیت خود از اشتغال‌زایی گفت؛ طرحی كه برای ایجاد زیرساخت آن، ده‌هاهزار شغل آماده كردند: با آموزش، كمك‌های بیمه‌ای‌، مالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی روستایی قرار است كارهای بزرگی انجام دهیم. البته امیدوارم در زمینه بودجه كمك كنند و درگیر بوروكراسی‌ها نشویم.
«محمدجواد آذری جهرمی» در ادامه از حق الناس گفت. هشتگی كه هر چند روز یك‌بار برای انتشار خبری كه با حق مردم گره خورده، از آن استفاده می‌كند. «سرعت و‌ كیفیت بالا و ارزان حق شماست. به‌جای شما رای ندهند و نظر شما تغییر نكند حق شماست. حفاظت از حریم‌ شخصی و امنیت شما، نبود پیامك ‌مزاحم و برخورد با كلاهبرداری‌ها حق شماست. #گزارش_به_مردم بدهیم و بر ما نظارت كنید حق شماست. این روند در سال بعد ادامه خواهد یافت»
گسترش دسترسی‌همگانی، موضوع دیگری بود كه وزیر ارتباطات در توئیت خود به آن اشاره كرد و نوشت: سال 97 به لطف خدا پر بركت بود. در شهرها فیبر نوری تا خانه ارائه شد و تعداد روستاهای دارای دسترسی به 4G افزایش 100درصدی داشتند كه موجب مهاجرت‌ معكوس و رونق اقتصادی برای آن‌ها مانند كلپورگان و دَرَك می‌شود. اگرچه تحریم‌ها مانع جدی هستند اما اراده ما محكم‌تر است.
و در ادامه جهرمی به هشتگ مورد علاقه خود و دنبال‌كنندگانش در توئیتر رسید. هشتگ شفاف‌سازی: «اژدهای هفت سر واختاپوس فساد با اجرای دولت ‌الكترونیكی نابود خواهند شد. با اجرای كارت سوخت بانكی و رجیستری موبایل، مانع هزاران میلیارد تومان رانت شدیم. دفترچه بیمه و سلامت الكترونیكی مهم‌ترین برنامه این حوزه در 98خواهد بود. اما نیاز است بقیه هم همكاری كنند.
وی به پیشرفت صنعت‌فضایی كشور اشاره كرد و گفت: «ماهواره‌های بسیاری در حال ساخت هستند كه برای حل مسائل زیست‌محیطی و بلاهای طبیعی مطابق آخرین فناوری‌ها طراحی شده‌اند. در صف انتظار قرارگیری در مدار هستند برای #غرور_ملی، ارسال پیام ‌دوستی ایرانیان به جهان و باز هم خبر خوب.»
جهرمی معتقد است محتوای سالم است كه جامعه سالم را به وجود می‌آورد: «زمانی كه دیگران بی‌خیالند و به تخریب مشغولند، انصاف است دست روی دست بگذاریم؟ كودك‌آنلاین و حمایت از تولیدكنندگان محتوای داخلی را ادامه خواهیم داد تا خانواده و نسل آینده سالم و پرنشاطی داشته باشیم.
او در انتها به هشتگ امیدبخش آینده‌روشن رسید. هشتگی كه متعلق به مردم است. «جوان‌گرایی به كشور، انگیزه و شجاعت تزریق می‌كند. انتصاب ۳۰۰+مدیر جوان و افزایش ۳۰ درصدی مدیریت بانوان را كافی نمی‌دانیم و باید در سال آینده بسیار بیشتر شود. كلید راه‌گشای اقتصاد در دستان كسب‌وكارهای نوپاست. به یاری خدا سال بعد، سال موفقیت آن‌ها خواهد بود.
علمی**9207** 1055