100 ميليون دلار كالا از گمرك بناب صادر شد

تبريز - ايرنا - فرماندار بناب با بيان اينكه در 11 ماه گذشته 100 ميليون دلار كالا از طريق گمرك شهرستان به خارج صادر شده است، گفت: اين رقم سال قبل60 ميليون دلار بود.

امين رفيعي روز يكشنبه در جلسه شوراي اداري بناب اظهار داشت: امروز با وجود فشار هاي بين المللي و مشكلات اقتصادي، شاهد رشد صادرات هستيم و اين نشانگر حضور موثر بخش خصوصي است كه بايد مسئولان از اين بخش در راستاي حل مشكلات كشور به خصوص ايجاد اشتغال حمايت كنند.
وي وضعيت صنايع توليدي شهرستان را مطلوب دانست و افزود: از مجموع ۱۶۰ واحد توليدي در سطح شهرستان 154 واحد در امر توليد و صادرات فعال هستند و تنها 6 واحد توليدي به دليل مشكلات كسب مجوزهاي لازم تعطيل اند.
رفيعي با اشاره به اينكه از اعتبار ۲۹۰ ميليارد و ۶۰۰ ميليون ريالي براي ۹۰ پروژه عمراني شهرستان بناب در سال جاري تنها ۲۰ درصد آن تخصيص يافته است، گفت: تخصيص نيافتن به موقع اعتبارات موجب كندي طرح ها و در نتيجه نارضايتي مردم شده است.
وي از اختصاص ۱۰۵ ميليارد و ۸۶۰ ميليون ريال از محل درآمدهاي ماليات ارزش افزوده به شهرداري بناب خبر داد و افزود: ۳۲۰ ميليارد ريال از سال 13۹۲ تا بهمن امسال براي عمران و آباداني روستاهاي شهرستان اختصاص يافته است كه از آن جمله مي توان به آسفالت ريزي 87 هزار متر مربع از معابر روستاها اشاره كرد.
فرماندار بناب اشراف نداشتن كارشناسان ادارات شهرستان به قوانين و مقررات اداري را ضعف بزرگي دانست و افزود: عدم تسلط به قوانين و پاسخ به مطالبات مردم باعث نارضايتي عمومي و دلسردي مي شود.
وي با اشاره به اينكه در سال آينده اين موضوع در دستور كار شوراي اداري شهرستان خواهد بود، از مسئولان ادارات بناب خواست، با برگزاري كارگاه ها و دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت در راستاي برطرف كردن اين مشكل اقدام موثري انجام دهند.
شهرستان بناب با 140 هزار جمعيت در 110 كيلومتري جنوب تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع شده است.
6132/518

سرخط اخبار استان‌ها