۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۲
کد خبر: 83246489
۰ نفر
جاده شازند - ازنا و توره - بروجرد باز گشايي شد

اراك - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مركزي گفت: جاده شازند - ازنا و توره - بروجرد با تلاش راهداران اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي اين استان بازگشايي شد.

«علي زندي فر» روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: گردنه زاليان در جاده توره - بروجرد و گردنه قاقان در جاده شازند - ازنا با هماهنگي پليس راه استان مركزي به دليل بارش سنگين برف و لغزندگي جاده ها بسته شده بود كه با تلاش راهداران اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اين استان مجدد بازگشايي شده است.
وي ادامه داد: اكنون تمامي جاده هاي استان مركزي باز بوده و تردد در آنها تنها با زنجير چرخ امكان پذير است.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مركزي از مردم خواست با توجه به بارش برف و لغزندگي جاده هاي استان از مسافرت هاي غير ضروري خودداري كرده و در صورت سفر؛ لوازم گرمايشي همراه داشته باشند.
به گزارش روز يكشنبه هواشناسي استان مركزي، فعاليت سامانه بارشي تا اواخر وقت يكشنبه در استان تداوم دارد اما حجم بارش ها در مناطق سردسير و مناطق كوهستاني در اين مدت زياد پيش بيني شده است.
70 گروه راهداري متشكل از 370 نفر راهدار و 350 دستگاه انواع ماشين آلات راهداري در جاده هاي استان مركزي فعال بوده و وظيفه خدمت رساني به مردم و مسافران را برعهده دارند.
6 هزار و 400 كيلومتر انواع آزاد راه، راه اصلي و روستايي در استان مركزي وجود دارد كه چهار هزار كيلومتر آن راه روستايي است.
روزانه حدود 490 هزار وسيله نقليه از مسيرهاي جاده اي استان مركزي تردد مي كند.
1955/3075

سرخط اخبار استان‌ها