۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۳۳
کد خبر: 83246402
۰ نفر
90 خانه پلاك قرمز در «هرندی» پلمب شد

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان محله های شوش، مولوی و هرندی ٩٠ خانه پلاك قرمز پلمب شد.

به گزارش روز یكشنبه از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سردار حسین رحیمی افزود: در این طرح ٩ هزار معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر در جنوب پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.
وی ادامه داد: از روزی كه طرح پاكسازی مناطق هرندی و شوش و مولوی آغاز شد، یكهزار و ٨٠٠ اكیپ متشكل از هزار نیروی پلیس آغاز به كار كرد.
طرح انضباط شهری، جمع آوری و ساماندهی معتادان تهران از حدود چهار سال پیش آغاز شده است .
رحیمی با بیان اینكه 6 هزار و 64٩ معتاد متجاهر در منطقه هرندی جمع آوری شد، تصریح كرد: 131 نفر از این افراد زن هستند.
وی افزود: 237 كیلوگرم انواع موادمخدر كشف و 195 منزل كه پاتوق معتادان بود شناسایی شد و 90 منزل و 657 اتاق این منازل پلمب شد و با دستور مقام قضایی آب، برق و گاز این منازل به صورت كامل قطع شد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینكه 20 منزل پلاك قرمز دیگر در حال بررسی و پلمب شدن است، بیان كرد: 219 نفر از معتادان اتباع خارجی و همچنین 148 خانواده بی بضاعت در این محله وجود دارند كه در معرض خطر هستند و با هماهنگی‌های انجام شده با كمیته امداد امام خمینی (ره) مقرر شد تا به معیشت آنان رسیدگی شود.
وی افزود: 17 مسجد در این محل در حال فعالیت فرهنگی هستند و 9 كلاس آموزشی توسط معاونت اجتماعی پلیس تهران تشكیل شده است.
رحیمی گفت : 14 مركز DIC (مركز گذری كاهش آسیب) در این منطقه وجود دارد و از تمام پایتخت برای تهیه قرص به آنجا مراجعه می‌كنند، متمركز شدن این مراكز در این محله كار ما را مختل كرده است و از بهزیستی می خواهیم كه آنها را در سطح شهر تهران پراكنده كند.
رحیمی در پایان گفت: با درخواست از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی مقرر شد تا به معتادان متجاهری كه سنشان كمتر از 18 سال است رسیدگی كنند زیرا در مجموع یكهزار و 5٠٠ معتاد متجاهر وجود دارد كه سازمان بهزیستی آنان را تعیین تكلیف نكرده است.

/٣٢٢5//1348