نیاز به سه هزار مگاوات مدیریت مصرف برق در كشور

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی شركت توانیر گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف برق كشور در زمان پیك بار در سال آینده 61 هزار مگاوات باشد كه برای این منظور باید سه هزار مگاوات مدیریت مصرف داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، محمودرضا حقی‌فام روز یكشنبه در مراسم تكریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شركت توزیع برق استان یزد اظهار داشت: با وجودی كه برای سال آینده بیش از پنج هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق نیروگاهی به ظرفیت اسمی تولید برق كشور افزوده می شود ولی با توجه به قولهایی برای صادرات به كشورهای همسایه ، نیاز به مدیریت مصرف وجود دارد.
وی با بیان اینكه مدیران صنعت برق كشور باید با افزایش بهره‌برداری تلفات كشور را كاهش دهند، افزود: از یك طرف صادرات هزار و 700 مگاوات برق به خارج كشور و كشورهای همسایه را داریم و از سوی دیگر با افزایش نیاز كشور مواجه هستیم.
معاون شركت توانیر ، همراهی مصرف كنندگان بخش صنعتی را برای مدیریت مصرف خواستار شد و ادامه داد: 15 خرداد تا 15 شهریور هر سال ، زمان اجرای برنامه های مدیریت و پیك بار مصرف برق در كشور است كه امیدواریم سال آینده هم موفق باشیم.
حقی فام با تأكید بر لزوم همراهی شهرك های صنعتی در مدیریت مصرف برق كشور در سال 98 خاطرنشان كرد: فعالیت دو روز در هفته شهركهای صنعتی باید به روزهای پنج شنبه و جمعه منتقل شود.
وی با اشاره به افزایش محصولات الكترونیكی مسئولیت شركت توانیر در تولید برق ادامه داد: امیدواریم با وجود افزایش تولیدات صنعتی و مصرف برق ، سال آینده با كمترین تنشی مواجه شویم.
این مسئول یكی از نقایص موجود را نبود فهرست بها در طول 100 سال تاریخ صنعت برق در ایران گفت: خوشبختانه برای نخستین بار در كشور ، این فهرست بها در استان یزد تهیه شده و امیدواریم در سراسر كشور گسترش یابد.
معاون شركت توانیر حفظ نیروی انسانی و رضایت ارباب رجوع را یكی از اركان مهم پیشرفت در وزارت نیرو دانست و افزود: مدیران باید صداقت ، سلامت اداری و مالی ، انضباط مالی ، تكریم ارباب رجوع و استفاده از خانم برای جایگاههای مدیریتی را اولویت قرار دهند.
در این جلسه از محمدرضا صحتی مدیرعامل سابق شركت توزیع برق استان یزد بعد از 11 سال مدیریت و در مجموع 38 سال سابقه كار تجلیل و آرش نواب به عنوان مدیرعامل این شركت معرفی شد.
1968/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها