سردشت پربارش ترين شهر آذربايجان غربي در شبانه روز گذشته بود

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: شهرستان سردشت در شبانه روز گذشته با ثبت 18 ميلي متر بارندگي، پربارش ترين شهر آذربايجان غربي بود.

اردلان محمدپور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با فعاليت سامانه بارشي كه روز گذشته وارد آذربايجان غربي شده بارش ها استان را فرا گرفته و در اين مدت بيشترين بارش هاي آذربايجان غربي در سردشت با 18 ميلي متر و پيرانشهر با 9 ميلي متر ثبت شده است.
وي اضافه كرد: اين سامانه بارشي تا روز دوشنبه به فعاليت خود در آذربايجان غربي ادامه مي دهد و با خروج آن از روز سه شنبه دوباره امواج ضعيفي بارشي وارد استان مي شود.
محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته چالدران با دماي منفي سه درجه سانتي گراد سردترين شهر و پلدشت با دماي 17 درجه سانتي گراد بالاي صفر گرمترين منطقه استان بود.
رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: در 24 ساعت گذشته دماي هواي اروميه بين سه و 13 درجه سانتي گراد و دماي هواي مهاباد نيز بين پنج و 13 درجه سانتيگراد بالاي صفر در نوسان بود و ميزان بارش ها در اين 2 شهر به ترتيب 2.7 و 2.4 ميلي متر گزارش شده است.
به گزارش ايرنا، آذربايجان غربي در يك منطقه سرد و كوهستاني واقع شده و ميانگين بارش هاي سالانه آن 450 ميلي متر و در حدود 2 برابر ميانگين بارندگي كشور است.
3020/7129

سرخط اخبار استان‌ها