هندبال/ چشمها را بايد شست، جور ديگري بايد ديد- سعيدصادقي مقدم*

يزد - ايرنا - هندبال ايران كه در سال هاي اخير حاشيه هاي زيادي داشته و رئيس و سرپرستان متعددي را نيز در راس فدراسيون متبوع خود ديده، روز دوشنبه 20 اسفند ماه با انتخاب علي رضا پاكدل به عنوان رئيس فدراسيون، فصلي نو را آغاز كرد.

پاكدل 34 ساله از خانواده اي هندبالي است و با كسب تجربه هايي از جمله نايب رئيسي فدراسيون هندبال و رياست هيات هندبال استان فارس، گام به عرصه انتخابات رياست اين فدراسيون گذاشت، با كسب 23راي در دور دوم، پيروز انتخابات شد.
وي كه به همراه احمد گواري با هفت راي اعضاي مجمع از بين 11 نامزدانتخابات، به دور دوم راه يافت، در اين مرحله با كسب 23 راي در مقابل 13 راي گواري رياست فدراسيون هندبال را بر عهده گرفت.
در واقع در دور دوم انتخابات، رقابت بين چهره جوان هندبالي (پاكدل) و مدير باتجربه اما غيرهندبالي (گواري) بود كه اكثريت اعضاي مجمع با انتخاب پاكدل تمايل خود را به حضور يك چهره هندبالي و جوان در راس فدراسيون نشان دادند.
وفاق و همدلي حلقه مفقوده سال هاي اخير در بين اعضاي خانواده هندبال بوده است؛ موضوعي كه روسا و سرپرستان فدراسيون هندبال در سال هاي گذشته همواره را به آن اذعان داشتند اما در عمل موفق به تحقق آن نشدند.
اكنون مي توان گفت كه نخستين اقدام عملي در راستاي تحقق وفاق و همدلي هندبالي ها در فصل نو، اجماع اعضاي مجمع در انتخاب پاكدل هندبالي بود كه اميدواريم كه اين روند تداوم يابد.
هندبال ايران با توجه به مشكلات سالهاي اخير، در برهه كنوني بيش از هر زماني نيازمند وفاق و همدلي است و اميدواريم رئيس جديد فدراسيون بتواند از ظرفيت ساير نامزدهاي هندبالي و نخبگان اين خانواده 26 هزار نفري در بخش هاي مختلف به بهترين نحو براي موفقيت هندبال استفاده كند.
هندبال ايران در سال 1398 حدود پنج رويداد بين المللي مهم پيش رو دارد و اينكه با حضور يك چهره هندبالي، اهالي اين رشته براي سرنوشت ورزش خود تصميم مي گيرند را بايد به فال نيك گرفت و حمايت كرد.
البته بدون شك انتقادات سازنده و بدون حب و بغض مي تواند مديريت فدراسيون را از خطاها بازدارد و او و همكارانش را از خطر بيراهه رفتن آگاه سازد.
'هندبال براي همه ايران' مي تواند به عنوان شعاري وزين در دستور كار رئيس جوان و سختكوش فدراسيون هندبال قرار گيرد و وفاق، همدلي و به تبع آن موفقيت را به دنبال داشته باشد.
در اين بين انتظار از بزرگان هندبال از جمله علي محمد اميرتاش بنيانگذار و پدر هندبال ايران، علي رضا رحيمي رئيس سابق فدراسيون هندبال و نايب رئيس كنفدراسيون هندبال آسيا و سيدابوالحسن مهدوي رئيس اسبق فدراسيون و چهره برجسته و اخلاق مدار هندبال، پيشكسوتان و فعالان رسانه اي و فضاي مجازي بيش از ديگراناست.
اهالي و فعالان عرصه هندبال با وسعت بخشيدن به تفكرات و رفتارهاي خود، رئيس جديد و جوان اين فدراسيون را در ايجاد وحدت واقعي و شور هندبالي در سراسر ايران ياري رسانند؛ پس چه زيباست اگر چشمها را بشوييم و هندبال پرحاشيه در گذشته را جور ديگر ببينيم و به آينده آن اميدوار باشيم.
* خبرنگار ايرنا مركز يزد
7532/ 6197