۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۷
کد خبر: 83246136
۰ نفر
ساخت 2 آب شیرین كن در دشتستان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر روز یكشنبه درآیینی با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی2 پروژه آب شیرین كن با ظرفیت 15 هزار مترمكعب در روز در شهرستان دشتستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح آب شیرین كن 6 هزار و 500 مترمكعبی وحدتیه با اعتبار 192 میلیارد ریال ظرف مدت 12 ماه اجرایی می شود.
عبدالحمید حمزه پور افزود: 50 درصد ظرفیت این آب شیرین كن در تابستان و فاز دوم آن نیز در نیمه دوم سال 1398 به بهره برداری می رسد.
وی اظهارداشت: این پروژه 24 روستا و 2 شهر وحدتیه و دالكی شهرستان دشتستان را زیر پوشش قرارده داده و عمده مشكل تامین آب این مناطق را برطرف می كند.
حمزه پورگفت: پروژه هشت هزار و 500 مترمكعبی آبپخش نیز با 244 میلیارد ریال اعتبار اجرایی می شود كه این پروژه 2 شهر و 9 روستا با جمعیتی در حدود 43 هزار نفر را زیر پوشش قرار می دهد.
وی گفت: 50 درصد این پروژه در نیمه نخست و مابقی نیز در نیمه سال 98 تكمیل می شود.
حمزه پور ادامه داد: منبع تامین آب این 2 آب شیرین كن سد رئیسعلی دلواری شهرستان دشتستان است.
حجت الاسلام دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز یكشنبه در راس كاروان دولت تدبیر و امید برای دیدار مردمی، شركت در نشست شورای اداری، افتتاح پروژه های چهار فاز پارس جنوبی، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های استان به صورت ویدئو كنفرانس و نشست با خبرنگاران به استان بوشهر سفر كرده است.
شهرستان دشتستان با 6 بخش و 250 هزار نفر جمعیت و مركزیت شهر برازجان دومین شهرستان استان بوشهر ازلحاظ جمعیت است.
6043/7213

سرخط اخبار اقتصاد