ساختار یگان های پیاده، مكانیزه و راكت انداز ارتش تغییر كرد

تهران- ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام كرد: ساختار یگان های پیاده، مكانیزه و راكت انداز این نیرو تغییر كرد.

امیر سرتیپ «كیومرث حیدری» در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهارداشت: نیروی زمینی ارتش هر سال اهداف خاصی را در چهارچوب ارتقای توان و آمادگی رزمی تعیین و در راستای رسیدن به آنها حركت می كند.
وی توضیح داد: نیروی زمینی ارتش در سال 97 به منظور افزایش آمادگی رزمی خود طرح تحول عمیق در نیرو را اجرا و آن را به جایگاه مطلوبی رساند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این كه امسال تغییراتی در ساختار تیپ ها و لشگرها ایجاد شده است، گفت: مهم ترین دستاورد این نیرو در این سال تحول عمیق در ساختار نیروی زمینی به منظور پاسخ به تهدیدات و عملیات های جدید بود.
سرتیپ حیدری از ایجاد یگان های نوین در نیروی زمینی ارتش خبرداد و افزود: امروز یگان های پیاده سنگین و تقریبا زمین گیر گذشته، چابك و تمام تیپ ها و لشگرهای ما متحرك و هجومی شده اند.
وی با یادآوری این كه پیش از این نیز یگان های واكنش سریع در نیروی زمینی وجود داشتند، گفت: تیپ ها و لشگرهای واكنش سریع نیروی زمینی ارتش نیز سال 97 تغییر ساختار پیدا كردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در این سال بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تیپ های متحرك و مكانیزه نیز دارای ساماندهی جدید شدند و در یگان های راكت انداز نیز تغییراتی ایجاد كردیم.
سرتیپ حیدری این تغییرات را راهبردی عنوان كرد و گفت: امروز می توانیم بگویی كه نیروی زمینی ارتش به یك نیروی واكنش سریع، متحرك و هجومی تبدیل شده است.
وی تصریح كرد: امروز با تحول عظیمی كه در ساختار و سازمان های یگان های نیروی زمینی اتفاق افتاده است، تمامی تیپ ها شامل متحرك هجومی، واكنش سریع، زرهی و مكانیزه از آمادگی كامل در برابر هر شرایطی برخوردار هستند تا هیچ گونه خطری مرزهای كشور را تهدید نكند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان كرد: نیروهای تیپ 25 واكنش سریع باید مثل موشك دور برد باشند تا در صورت فرمان رهبر معظم انقلاب گوش مالی محكم و سختی را به دشمنان بدهند .

**از هر زمانی آماده تریم
سرتیپ حیدری تصریح كرد: امروز از هر زمانی آماده تر هستیم و تمام تجهیزات خود را در برابر آخرین فناوری های دنیا به روز رسانی كرده ایم و چنانچه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حماقتی كنند، پاسخ ما محكم و كوبنده خواهد بود.
وی با بیان این كه در حال حاضر قدرت و توان دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بالاترین درجه قرار دارد، گفت: امروز نیروهای مسلح، ارتش، سپاه پاسداران و دیگر قوای نظامی در اوج قدرت قرار دارند و با پایش و رصدی كه از تهدیدات احتمالی دشمنان دارند، چنانچه دشمنان حماقتی كنند در كسری از زمان نابود خواهند شد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاكید بر این كه ارتش جمهوری اسلامی ارتشی مكتبی و اسلامی است، افزود: نیروهای ما با آموخته ها و آموزه های اسلامی در راستای دفاع از كشور آموزش می بینند و روحیه ایثار و شهادت طلبی در این عزیزان روزافزون است.
امیر حیدری خاطرنشان كرد: همه ما سرباز ولی فقیه هستیم و بدون تردید، مردم برای سامان دادن به شأن مادی و معنوی خود به رهبر شایسته نیاز دارند و سامان یافتن جامعه بستگی كامل به روابط محكم و حسنه بین مردم و رهبر دارد، در اسلام از این دو به «امام و ماموم» تعبیر می شود كه یكی پیشرو و دیگری پیرو، یكی ریشه و دیگری درخت آن ریشه است و باید بین این دو، رابطه محكم برقرار باشد. ما از رهبری شایسته و با بصیرت برخورداریم كه در همه امور با بصیرتی بی نظیر راهنما و هدایتگر ما هستند. پس ما نیز وظیفه سربازی برای این رهبر دلیر و فرزانه را داریم.

**تجهیزات جدید در راه هستند
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین اعلام كرد: بخش بزرگ دستاوردهای مربوط به تجهیزات نظامی ارتش در حوزه های سیگنالی، مخابراتی و پهپادها فروردین 1398 رونمایی می شود.
سرتیپ اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش با تولید انواع تجهیزات مورد نیاز خود اعم از تانك برهای فوق سنگین، انواع رادارها، دوربین‌هایی با برد بلند، شیلترهای مخابراتی و دیگر تجهیزات، نهضت خودكفایی را به بالاترین مرحله رسانده است.
سیام*9612** 1336