احترام به مسافر در صدر خدمات نوروزي قرار گيرد

بيرجند - ايرنا - معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي گفت: برخورد دوستانه با مسافران موجب جذب گردشگر مي شود كه اين احترام بايد در صدر خدمات كميته هاي نوروزي استان قرار گيرد.

به گزارش ايرنا سيد مجتبي علوي مقدم روز شنبه در ستاد خدمات سفر خراسان جنوبي افزود: فرهنگ سازي اين مهم خاطره خوبي در ذهن مسافران و گردشگران نوروزي ايجاد مي كند و زمينه ساز رونق خواهد شد.
وي ادامه داد: دستورالعمل هاي مصوب ستاد سفر بايد اجرايي شود و شاخصه ها طبق دستورالعمل مشخص و مستند سازي شود.
علوي مقدم اظهار داشت: دستگاه ها آمادگي لازم براي ايجاد سفري مطمئن و امن را داشته باشند و با نظارت دقيق بر اقدامات، اين امر را محقق كنند.
وي گفت: براي جلوگيري حوادث برگرفته از نزولات جوي، هواشناسي به صورت منظم اطلاعات مورد نياز را در اختيار مديريت بحران قرار دهد تا به مردم اعلام شود.
علوي مقدم با بيان اينكه نقشه هاي تهيه شده از استان قبل از ورود به استان در اختيار مسافران قرار گيرد افزود: مسافر قبل از ورود به استان بايد تصوير درستي از خراسان جنوبي را در اختيار داشته باشد.
وي با تاكيد بر اينكه آمار براي ما تعيين كننده است، افزود: فعاليت بيمه ها در ساعت اداري كفايت نمي كند و بايد به صورت شبانه روز براي حوادث احتمالي و رفاه حال مسافران فعال باشند.
معاون استاندار خراسان جنوبي در پاسخ به گفته شهردار بيرجند كه شهرداري ها مظلومند تصريح كرد: شهرداري ها به جهت تنوع مسئوليت هايي كه دارند در همه كميته ها حضور دارند اما همواره مورد حمايت استانداري بوده اند.
وي اظهار داشت: اگر امروز شهرداري براي پرداخت حقوق كارگران با مشكل مواجه هست ما هم هنوز نتوانسته ايم به علت مشكلات اقتصادي و ظالمانه اي كه دشمن بر ما تحميل كرده همه حق و حقوق كارمندان را پرداخت كنيم اما به طور حتم در جنگ اقتصادي با استكبار هستيم و بايد تحمل كنيم تا به بركت خون شهدا از پيچ خم هايي كه دشمن فراهم كرده عبور و دشمن را ناكام كنيم.

** افزايش 30 درصدي بازارچه هاي نوروزي
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان جنوبي گفت: با توجه به رشد 30 درصدي بازارچه هاي نوروزي در استان 350 غرفه صنايع دستي فعال خواهند بود.
حسين رمضاني افزود: بيشتر حجم تصادفات در 30 كيلومتري شهرها اتفاق مي افتد كه براي جلوگيري از اين حجم 80 نوروزگاه در اين مناطق براي استراحت مسافران ايجاد شده است.
وي از فعاليت 18 موزه و بيش از 150 اثر و بناهاي تاريخي در شهرها و روستاهاي استان خبر داد و تصريح كرد: در حوزه تبليغات براي هر شهرستان 10 تا 15 هزار نسخه نقشه معرفي مختصر بناي تاريخي چاپ و تحويل شهرستان ها شده است.
رمضاني ادامه داد: اپليكيشن موبايلي ستاد سفر نوروزي خراسان جنوبي فعال است و با قابليت هاي متفاوت دانلود مي شود تا گردشگران با شناخت بيشتر به استان سفر كنند.
وي اضافه كرد: امسال با كمك دفاتر گردشگري استان خدمات خريد آنلاين راه اندازي شد كه گردشگران مي توانند خدمات مورد نياز اعم از بليت اتوبوس، هواپيما، قطار، اقامتگاه هاي بومگردي و ساير نيازمندي ها را در اختيار بگيرند.

** اسكان مسافران در 96 بقاع متبركه و مجتمع فرهنگي
مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي گفت: 96 آرامگاه، بقعه و مجتمع فرهنگي استان كاربرد زيارتي دارد كه 827 سوئيت، زائر سرا و كانكس آماده اسكان مسافران نوروزي هستند.
حجت الاسلام پرويز بخشي پور افزود: با توجه به فرا رسيدن سال نو و آغاز طرح آرامش بهاري، جشن ميلاد ولادت حضرت علي (ع) در 35 بقعه متبركه برگزار و مراسم تحويل سال در 11 بقعه برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد: خيمه هاي معرفت، تربيت فرزند، تبليغ چند رسانه اي سبك زندگي اسلامي، عيد مبعث و برپايي ايستگاه هاي سلامت از مهمترين فعاليت ها در حوزه طرح آرامش بهاري در بقاع متبركه خواهد بود.
معاون بازرسي و حمايت از مصرف كنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبي هم در اين نشست گفت: تنظيم بازار امسال شرايط خاصي را با توجه به نوسانات قيمت ها داشته زيرا به دليل كمبود برخي كالاها قيمت ها افزايش يافته است.
علي تهوري با بيان اينكه تاكنون تكاليف دستگاه ها مشخص و ليست كشيك هاي نوروزي معين شده است افزود: طرح ويژه نظارت امسال از بهمن ماه آغاز شده و نمايشگاه بهاره در بيرجند با ظرفيت 140 درصدي و 280 غرفه برپا شد.
وي ادامه داد: در نمايشگاه بهاره 10 غرفه تنظيم بازار برپا شد و در راستاي تامين كالاهاي اساسي از ابتداي اسفند 630 تن شكر توزيع و 2 هزار تن سهميه شكر با مكاتبات انجام شد تا نيازهاي استان رفع شود.
تهوري افزود: 500 تن روغن سهميه براي خراسان جنوبي اخذ شد كه 200 تن درحال عرضه، جذب و توزيع است.
وي در ادامه اظهار داشت: خراسان جنوبي در امر توزيع مرغ تنظيم بازار با قيمت 13هزار و 300 تومان يكي از موفق ترين استان ها در كنترل قيمت است.
3215 * 6054

سرخط اخبار استان‌ها