تسلط بر مرزهاي عقيدتي از طريق جنگ نرم هدف اصلي دشمن است

اهواز - ايرنا- معاون هماهنگ كننده ارتش جمهوري اسلامي ايران تسلط بر مرزهاي عقيدتي را هدف اصلي دشمن برشمرد و گفت: علاوه بر عرصه نظامي در جبهه‌ فرهنگي نيز اجازه خودنمايي به دشمن را نمي دهيم.

به گزارش ايرنا امير دريادار حبيب الله سياري عصر شنبه در آيين گشايش نمايشگاه راهيان نور ارتش در منطقه آب تيمور خوزستان اظهار داشت:دشمن با اتكا به توانمندي خود در عرصه فرهنگي به دنبال جنگ نرم عليه نظام اسلامي است اما جوانان اين مرز و بوم با بصيرت مقابل دشمن ايستاده‌اند.
وي با اشاره به اقدامات تروريستي دشمن در كشورهاي مختلف افزود:دشمن در بسياري از كشورها تروريست پرورش داد اما به همت جوانان اين مرز و بوم نتوانست خدشه اي به امنيت كشور وارد كند .
معاون هماهنگ كننده ارتش همچنين هدف از برپايي نمايشگاه هاي راهيان نور در مناطق عملياتي دفاع مقدس آشنايي نسل فعلي جامعه با ارزش هاي دفاع مقدس عنوان كرد و گفت: جوانان كشور بايد بدانند كه خوزستان در دوران دفاع مقدس شاهد چه ايثارگري هايي بوده و اين استان چه تعداد شهيد تقديم كشور و انقلاب كرده است .
وي گفت: هرچند هيچگاه نمي توانيم تمامي رشادت هاي اين مردان بزرگ را به تصوير بكشيم اما برپايي چنين نمايشگاه هايي مي‌تواند انعكاس دهنده اين ايثارگري ها باشد.
اميردريادار سياري ادامه داد: نسل جديد بايد بداند كه در آن دوران مردمان خوزستان چگونه ايثار كردند تا انقلاب بماند و اين رشادت ها در تاريخ ماندگار شود .‌
وي تصريح كرد:دشمن در اوايل انقلاب گمان مي كرد ايران آمادگي دفاع از خود را ندارد اما هنگاميكه به كشور ايران حمله كرد با ملتي روبرو شد كه با ايمان به خدا با اقتدار در مقابل آنان ايستاد.
وي بيان كرد : كشورهاي همسايه ايران ميلياردها دلار به دشمن بعثي كمك كردند تا بتوانند ما را شكست دهند اما با استقامت مردم ايران كاري از پيش نبردند .
معاون هماهنگ كننده ارتش گفت: در آن دوران اتحاد قوميت ها ايران را سرافراز كرد و اكنون نيز با اين اتحاد كشور از امنيت پايدار برخوردار است.
در آستانه نوروز و آغاز سفر راهيان نور به استان خوزستان نمايشگاه راهيان نور ارتش در آب تيمور در 25 كيلومتري غرب شهر اهواز در جاده اهواز - خرمشهر برپا شد. 
7152/6068