آذربايجان غربي تامين كننده 33 درصد سيب شب عيد كشور است

اروميه - ايرنا - رييس سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي گفت: 30 هزار تُن سيب درختي نياز كشور براي مصرف ايام تعطيلات عيد است كه اين استان تامين كننده بيش از 30 درصد آن يعني 10 هزار تن است.

رسول جليلي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: آذربايجان غربي امسال سيب درختي تنظيم بازار ميوه شب عيد 9 استان كشور از جمله استان هاي اردبيل، كردستان، گيلان، مازندران، خراسان رضوي، زنجان، خوزستان و كرمانشاه را تامين كرده است.
وي بيان كرد: براساس برنامه ريزي‌ها و تمهيدات اتخاذ شده هيچ گونه نگراني در تامين منابع پروتئيني و ميوه شب عيد در استان وجود ندارد.
وي اضافه كرد: به تدريج متناسب با ميزان تقاضا ميوه شب عيد شامل پرتقال از نوع تامسون به قيمت مصوب 40 هزار ريال و پرتقال نوع والنسيا به قيمت 55 هزار ريال و سيب درختي به قيمت 60 هزار ريال به بازار مصرف عرضه مي شود.
رييس سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي با اشاره به ضرورت نظارت دقيق بر نحوه توزيع و عرضه در مراكز فروش گفت: ساير اقلام مورد نياز مردم در شب عيد شامل برنج، اقلام پروتئيني مانند گوشت قرمز و سفيد و شكر نيز به اندازه كافي خريداري و ذخيره سازي شده است كه در صورت نياز براي ايجاد تعادل در بازار عرضه خواهد شد.
به گزارش ايرنا 3000 تن انواع پرتقال و سيب درختي براي تامين نياز شب عيد استان خريداري شده و از امروز شنبه در حال توزيع و عرضه در مراكز تعاون روستايي است.
اين استان از جمله استان هاي مهم توليد كننده سيب درختي در كشور است كه رتبه اول را با بيش از يك ميليون تن توليد سالانه به خود اختصاص داده است.
7125/7129

سرخط اخبار استان‌ها