۲۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۴۲
کد خبر: 83245421
۰ نفر
اصفهان شاخص ترين استان در حوزه فرهنگ كشور است

كاشان - ايرنا - مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان گفت: اصفهان به عنوان شاخص ترين استان در كشور و حتي جهان مطرح بوده و سياست اصلي اين مجموعه نيز استفاده از ظرفيت هاي فرهنگي همه نقاط آن است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدعلي انصاري روز شنبه در آيين معارفه رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آران و بيدگل افزود: شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل از جمله در دهها حوزه فرهنگي پيشگام بوده و از ظرفيت بالايي در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار هستند.
وي با تاكيد بر لزوم تلاش براي بيشترين استفاده از همه توانمندي ها، وجود دهها هيات مذهبي و امامزاده در شهرستان آران و بيدگل را ظرفيت بي مانندي دانست كه علاقه و ارادت مردم اين خطه به امامزادگان و اهل بيت (ع) را زبانزد كرده است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان، حوزه فرهنگ را مهم تر از اقتصاد برشمرد و بيان كرد: اگر فرهنگ جامعه درست شود، همه موانع و مشكلات برطرف خواهد شد.
وي تصريح كرد: اينكه فكر كنيم مسوول فرهنگ تنها اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي است، خطاي راهبردي مي باشد و همگان از پير و جوان گرفته تا بازاريان، كشاورزان و اقتصاددانان در زمينه فرهنگ مسووليت ويژه خود را دارند.
انصاري اضافه كرد: بي انصافي است كه فكر كنيم حوزه فرهنگ ما در كشور به طور كامل سياه مي باشد، زيرا حضور پرشور مردم در صحنه هاي مختلف انقلاب در 40 سال گذشته گواهي بر پيشرفت حوزه فرهنگ كشور است.
فرماندار آران و بيدگل نيز در ادامه با بيان اينكه كارهاي فرهنگي زودبازده نيست و نياز به زمان دارد، عنوان كرد: اگر بخواهيم حال شهرمان خوب باشد، بايد حال فرهنگ ما خوب باشد و بدانيم كه فرهنگ عامل پيشرفت و هويت جامعه است.
اسماعيل بايبوردي به ضرورت توجه بر اقتصاد فرهنگ اشاره كرد و گفت: نقش فرهنگ در ايجاد مهارت آفريني و اشتغالزايي بسيار موثر است و در اين زمينه به مهندسي فرهنگي نياز داريم.
وي در اين راستا برگزاري نمايشگاه فصلي كتاب، تئاتر هاي تاثير گذار، نمايشگاه ها و جشنواره هاي فرهنگي و هنري، آموزشگاه هاي هنري و كيوسك مطبوعات در چهار نقطه اين شهرستان را ضروري دانست.
فرماندار آران و بيدگل بيان كرد: ساماندهي فضاي مجازي، حمايت از اثرهاي فرهنگي و رسانه هاي مكتوب و غيرمكتوب، تكريم اهالي فرهنگ و هنر، تقويت فرهنگ صرفه جويي و گردشگري پاك و دعوت از هنرمندان براي ايجاد شور و نشاط اجتماعي بايد در اولويت برنامه هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان باشد.
به گزارش ايرنا، سعيد ضابطي در ادامه اين آيين به عنوان رييس جديد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان آران و بيدگل معارفه و ميثم نمكي رييس پيشين اين اداره تكريم شد.
شهرستان آران و بيدگل با جمعيت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله نزديك به 6 كيلومتري كاشان و 215 كيلومتري شمال اصفهان واقع است.
7472/8123