۲۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۷
کد خبر: 83245076
۰ نفر
مبلغ طرح تكریم هنرمندان چهار برابر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از افزایش چهار برابری مبلغ طرح تكریم خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده با بیان اینكه دریافتی مشمولان طرح تكریم هنرمندان با فلسفه اصلی این طرح و شأن هنری اساتید پیشكسوت فاصله داشت، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته دریافتی ماهانه هنرمندان با افزایش می یابد و به جایگاه رفیع هنرمندان نزدیك‌تر می‌شود.
وی با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حمایت از سرمایه های فرهنگی و هنری كشور اظهار داشت: اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشكسوتان این حوزه از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در خصوص طرح تكریم خاطرنشان كرد: طرح تكریم به اساتیدی كه بیش از 35 سال سابقه آفرینش كار هنری دارند و با بیش از 60 سال سن موفق به دریافت نشان درجه 1 هنری و صاحب سبك شناخته شده اند، تعلق می گیرد.
وی افزود: احراز صلاحیت حرفه ای مشمولان طرح تكریم پس از بررسی در صندوق اعتباری هنر و با تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان كشور انجام می‌شود.
سیدزاده با اشاره به نگاه و احترام ویژه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مساله حمایت از پیشكسوتان عرصه فرهنگ و هنر خاطرنشان كرد: از مهر ماه سالجاری مقرر شد مبلغ دریافتی مشمولان طرح تكریم و مستمری صندوق افزایش یابد و بر مبنای این افزایش، دریافتی ماهانه مشمولان طرح تكریم از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان و كمك مستمری ماهانه، از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به مقرری ماهانه دو هزار 704 نفر از مشمولین تاكید كرد: كمك مستمری از آبان ماه با افزایش مبلغ به میزان 250 هزارتومان به حساب آنها واریز شده است و حقوق معوقه مشمولان طرح تكریم نیز در اسفند به حساب آنها واریز خواهد شد.
وی تصریح كرد: براساس ضوابط و مقرارت جاری بهره مندی از كلیه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است. در همین رابطه تعدادی از مشمولین طرح تكریم به دلیل عدم تكمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم مانده اند.
فراهنگ ** 7561 ** 9053