رسانه پاكستانی به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر را،قدم در راه مرگ خواند

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه اردوزبان «نوای وقت» چاپ پاكستان با انتشار سرمقاله ای با موضوع «اسرائیل در آیینه تاریخ»، به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به منزله قدم گذاشتن در راه مرگ عنوان كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا در سرمقاله این رسانه به قلم «محمد اسلم خان» آمده است: اگرچه برخی افراد برای سوق دادن پاكستان به سمت اسرائیل كوشا هستند، اما تلاش‌ها برای ایجاد روابط میان پاكستان و رژیم اشغالگر بی فایده خواهد بود و همانگونه كه پیامبر اكرم (ص) به هیچ عنوان حاضر به پذیرفتن و اتحاد با كفار نشدند، امروز نیز حجت بر ما كامل بوده و برقراری روابط با اسرائیل به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.
این سرمقاله می افزاید: سیاست‌های بزرگانی چون محمدعلی جناح بنیانگذار جمهوری اسلامی پاكستان و علامه اقبال شاعر و فیلسوف بزرگ كه تجربیات زیادی در زمینه روابط دوجانبه با و كشورهای خارجی داشتند، كافی است تا این موضوع را درك كنیم كه پارلمان ملی پاكستان به هیچ عنوان نمی تواند بنیادها و اصولی كه پاكستان بر اساس آنها بنا شده است را تغییر دهد.
مقاله نگار یادآور شد: نوامبر 1917 'آرتور بالفور' وزیر وقت امور خارجه انگلستان با حمایت آمریكا به یهودیان خاندان 'لرد رات چایلد' اجازه داد كه خانه ملی یهودیان را در فلسطین بنا كنند و ژوئیه 1922 اتحادیه ملی كشورهای اروپایی به طور رسمی مجوز احداث خانه ملی یهودیان در فلسطین را صادر كرد و به دنبال این تاییدیه مسلمانان در سراسر جهان به ویژه در شبه قاره هند علیه این اقدام كشورهای اروپایی و آمریك اعتراض كرده و خواستار لغو این مجوز شدند.
این اتحادیه همچنین از علامه اقبال برای حمایت از ساخت خانه ملی یهودیان در فلسطین دعوت كرد اما وی در جواب این دعوت گفت كه نباید فراموش كنیم كه سرزمین فلسطین متعلق به انگلیس نیست و صرفاً با حمایت اتحادیه ملی كشورهای اروپایی بوده كه یهودیان توانستنند وارد فلسطین شوند، وی همچنین اتحادیه ملی كشورهای اروپایی را سازمانی برای توزیع سرزمین‌های مسلمانان خواند و ادامه داد كه صهیونیسم یك جنبش مذهبی نیست و به نظر می‌رسد این تحریك ساخته دست قدرت‌های خارجی است و اهداف خاصی را دنبال می كند.
این رسانه در بخش دیگری از این سرمقاله نوشته است:محمدعلی جناح بنیانگذار جمهوری اسلامی پاكستان دو هفته پیش از درگذشت خود نیز مسلمانان را به ایستادگی در مقابل رژیم اشغالگر اسرائیل دعوت كرد و گفت كه سیاست های پیچیده و منافقانه درباره فلسطین همچنان ادامه دارد، وی همچنین از مسلمانان خواست تا برای حل مسئله فلسطین هیچگاه به مقامات 'لندن' و 'جنوا' مراجعه نكنند چرا كه رگ حیات اروپایی ها در دستان یهودیان است.
مقاله نگار در بخش دیگری از این مقاله خطاب به قانونگذاران پاكستان می افزاید:به یاد داشته باشید كه وظیفه اصلی پارلمان ملی پاكستان قانون سازی است و سیاست گذاری ها باید از سوی كابینه دولت و بر اساس آیین اساسی پاكستان صورت گیرد، علاوه بر آن قدرت اجماع مردم نیز نقش مهمی در سیاست گزاری ها دارد چرا كه كابینه دولت نیز نمی تواند تصمیمی بگیرد كه اكثریت مردم با آن مخالف باشند.
در بخش پایانی این سرمقاله آمده است: هم اكنون پس از تنش های هند و پاكستان، خبرها حاكی از آن است كه اسرائیل برای نخستین بار نسبت به نصب موشك های 'تاد' اقدام كرده است و گفته می شود این سیستم موشكی جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم موشكی است كه توسط شركت سازنده جنگنده های F 16 ساخته شده و بیش از 200 كیلومتر برد دارد.
حال سوال این است رژیم اشغالگر اسرائیل كه پیش از این مدعی بود سیستم موشكی شكست ناپذیر موسوم به «گنبد آهنین» را دارد حال چه نیازی به وارد كردن سیستم موشكی 'تاد' از آمریكا دارد؟ به نظر می‌رسد ترس از سیستم موشكی ایران دلیل اصلی این اقدام اسرائیل باشد چرا كه قدرت سیستم‌های موشكی ایران بر هیچ كس پوشیده نیست. به هر حال با گذشت زمان همه چیز واضح خواهد شد.
نویسنده سرمقاله بر این عقیده است: روی سخن با كسانی است كه با توجه به مشكلات داخلی و خارجی زیاد پاكستان فكر ماای‌كنند برقراری روابط دوستانه با اسرائیل و خوشحال كردن آنها، آینده پاكستان را تضمین خواهد كرد، ولی آنان سخت در اشتباهند چرا كه ما مسلمانیم و باید بر اساس فرامین اسلام عمل كنیم و خدای متعال در قرآن می فرماید كه ' شما هرگز نمی‌توانید آنها (یهودیان) را خوشحال كنید'.
آساق**6125**1663**