۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۵۸
کد خبر: 83244847
T T
۰ نفر
طرح نوروزی پلیس راه در جاده های خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: طرح نوروزی پلیس راه در جاده های استان از امروز 25 اسفندماه آغاز شد و تا 17 فروردین ماه 98 ادامه دارد.

سرهنگ هادی امیدوار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای طرح نوروزی 200 واحد گشت پلیس راه در جاده های این استان فعال شدند كه از این تعداد، فعالیت 171 تیم محسوس و بقیه نامحسوس است.
وی ادامه داد: طرح محدودیت و ممنوعیتهای ترافیكی نوروزی نیز در آستانه نوروز در جاده های خراسان رضوی اجرا می شود.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: در این راستا و با توجه به افزایش تردد و آغاز سفرهای نوروزی، به منظور افزایش ظرفیت تردد محورهای مواصلاتی استان و ارتقاء ضریب ایمنی، محدودیتهای ترافیكی نیز در همین دوره زمانی اعمال می شود.
سرهنگ امیدوار افزود: در این راستا تردد تمامی وسائل نقلیه سنگین باری اعم از تریلر و كامیون در جاده های آزادراهی و بزرگراهی مشهد- قوچان، مشهد- سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعكس از ساعت هفت تا 22 روزهای 28 و 29 اسفندماه و چهارم، هشتم، نهم و چهاردهم تا شانزدهم فروردین ماه 98 ممنوع است.
وی ادامه داد: تردد انواع تریلر، كامیون و كامیونت در روز 13 فروردین ماه 98 در كلیه جاده های برون شهری ممنوع است و تردد انواع موتورسیكلت نیز در ایام اجرای طرح نوروزی در تمام مسیرهای آزادراهی و بزرگراهی ممنوع است.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: تانكرهای حامل سوخت و كامیونهای حامل مواد فاسدشدنی از این طرح مستثنی هستند و ممنوعیت تردد برای آنها فقط در زمانی انجام خواهد شد كه در مسیرها مقررات یك طرفه شدن جاده اجرا شود.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 كیلومتر راه دارد كه شش هزار و 422 كیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 كیلومتر راه روستایی است.
1922/7505

سرخط اخبار استان‌ها