خيران نقش راهبردي در نوسازي فضاي آموزشي دامغان دارند

سمنان- ايرنا- مدير آموزش و پرورش شهرستان دامغان گفت: استفاده از ظرفيت خيران در نوسازي و تامين فضاي آموزشي، موجب ارتقاء سطح آموزشي و رفع مشكلات در اين شهرستان است.

حسن كاتبي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: مجمع خيران دامغان در حوزه آموزشي، اقدامات قابل توجهي دارند كه مساعدت آن ها در كنار بودجه هاي دولتي گامي مثبت در جهت افزايش سطح آموزش در اين شهرستان است.
مدير آموزش و پرورش شهرستان دامغان اضافه كرد: خيران و نيك انديشان شهرستان با هدف تامين تجهيزات در 6 ماه اخير، بيش از يك ميليارد و 200 ميليون ريال به هنرستان هاي فني و حرفه اي، مراكز كار و دانش و مدارس جنوب شهرستان كمك كردند.
وي افزود: خيران دامغان در زمينه خريد تجهيزات آموزشي، مصالح، كيف، كفش، لباس و نوشت افزار، توسط خيران با نظارت حوزه ستادي برحسب نياز واقعي همراهي داشته اند كه اين اقلام در مدارس شهرستان دامغان توزيع شده است.
كاتبي ادامه داد: عمليات ساخت آموزشگاه 6 كلاسه خيرساز به نام مدرسه زنده ياد مريم فاطمي در فيروزآباد دامغان با 90 درصد پيشرفت فيزيكي در مراحل پاياني ساخت قرار دارد كه تا كنون 10 ميليارد ريال براي آن هزينه شده است.
وي خاطر نشان كرد: با توجه به مشكلات كمبود فضاي آموزشي در شرق و جنوب شرق شهرستان دامغان، طرح ساخت آموزشگاه 6 كلاسه ابتدايي دخترانه در اين محدوده با مشاركت خير در حال انجام است.
كاتبي گفت: اين طرح در محل دبستان دخترانه محسني سابق با مشاركت حاج آقا قناد و اداره كل نوسازي مدارس استان با پيشرفت فيزيكي 22 درصدي در زميني به مساحت 2 هزار و 350 متر مربع با زيربناي 700 مترمربع در حال ساخت است كه 15 ميليارد ريال براي ساخت و تجهيز كامل آن هزينه مي شود.
وي به پيشرفت 40 درصدي طرح مدرسه 9 كلاسه عصمت الملوك طاهري در دامغان اشاره كرد و گفت: مرحله اول اين طرح توسط خيران انجام شده است و در چند روز آينده نيز گام دوم اجراي عمليات عمراني آن تا مرحله پاياني انجام خواهد شد.
مدير آموزش و پرورش شهرستان دامغان افزود: جشنواره تجليل از خيران مدرسه ساز شهرستان، به منظور پاسداشت و تكريم از اقدامات خيران در ارديبهشت ماه سال آينده، با برگزاري 10 جشنواره درون مدرسه اي برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا، مجمع خيران آموزش و پرورش دامغان داراي 266 عضو خير و نيك انديش است، از 105 مدرسه موجود در شهرستان دامغان، 23 مدرسه خيرساز است.
شهرستان دامغان داراي 14 هزار و 200 دانش آموز و يك هزار و 180 فرهنگي شاغل است.
9856/6103