8 تروريست لشكر جهنگوي در پاكستان به 21 سال حبس محكوم شدند

اسلام آباد - ايرنا - دادگاه پاكستان 8 متهم وابسته به گروه هاي تروريستي لشكر جهنگوي و تحريك طالبان را به جرم توطئه براي حمله به نيروهاي امنيتي اين كشور به 21 سال حبس محكوم كرد.

به گزارش ايرنا، رسانه هاي پاكستاني روز شنبه گزارش دادند، قاضي دادگاه ضدتروريسم در شهر لاهور پرونده 8 نفر از تروريست هاي لشكر جهنگوي و تحريك طالبان در ارتباط با برنامه ريزي براي حمله به مقر نيروهاي پليس را با اعلام 21 سال حبس براي متهمين مختومه اعلام كرد.
براساس اين گزارش، نيروهاي پليس در زمان بازداشت اين عناصر مقدار زياري مواد منفجره، جليقه هاي انتحاري، اسلحه و نارنجك از اين تروريست ها كشف و ضبط كرده بود.
لشگر جهنگوي كه در دهه 1990 شكل گرفت، يكي از افراطي ترين گروه هاي تروريستي پاكستان محسوب مي شود و متهم به انجام حملات تروريستي و فرقه گرايانه از جمله قتل صدها نفر از شيعيان اين كشور است. گفته شده است كه اين گروه تروريستي با القاعده و تحريك طالبان (تي تي پي) نيز در ارتباط است.
فعاليت اين گروه تروريستي بيش از 14 سال پيش از سوي پرويز مشرف حاكم نظامي وقت پاكستان، ممنوع اعلام شده بود.
'ملك اسحاق' رهبر گروه تكفيري - تروريستي 'لشگر جهنگوي' و معروف به 'قاتل شيعيان پاكستان'، به همراه دو پسرش و 11 نفر از اعضاي اين گروه، در مردادماه سال 94 در جريان يك درگيري مسلحانه در جنوب غرب ايالت پنجاب اين كشور كشته شدند.
آساق*274**1663**