210 طرح اشتغال‌زاي روستايي در ابركوه اجرا شد

يزد - ايرنا - فرماندار ابركوه گفت: در سال 1397 از 220 طرح اشتغال‌زاي روستايي مصوب در كار و گروه اشتغال شهرستان تاكنون 210 طرح اجرا شد.

محمدكاظمي نسب روز جمعه در شوراي اداري شهرستان بدون اشاره به اعتبار اين طرح‌ها اظهار داشت: بسته‌هاي اشتغال‌زايي كه در دولت تعريف‌شد، به نحو شايسته‌اي به مرحله اجرا درآمد و ابركوه در ميان 10 شهرستان، استان يزد در جذب تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و فراگير پيشتاز است.
وي با اشاره به اينكه اين بسته‌ها با هدف ايجاد اشتغال در مناطق محروم و روستايي بود تصريح كرد: افزون بر 200 طرح اشتغال‌زايي در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران به بهره‌برداري رسيد.
فرماندار ابركوه خاطرنشان كرد: اين طرح‌ها با بيش از 350 نفر اشتغال‌زايي به‌صورت همزمان مورد بهره‌برداري قرار گرفت و مابقي طرح‌ها هم كه سال آينده بهره‌برداري مي‌شود زمينه اشتغال 250 را فراهم مي‌كند.
كاظمي نسب افزود: همچنين امسال 32 پروژه عمراني با اعتباري افزون بر 650 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد كه تعدادي از آن‌ها در ايام‌الله دهه فجر شروع به كاركردند و بيش از 200 فرصت شغلي جديد با اجراي اين پروژه‌ها به وجود آمد.
وي تأكيد كرد: در حوزه اقتصادي كه يكي از ضرورت‌ها و اولويت‌هاي اصلي امسال بود، به‌ويژه در حوزه مهار بيكاري در شهرستان ابركوه خوشبختانه اتفاق‌هاي خوبي انجام شد.
وي با اشاره به خدمات و دستاوردهاي انقلاب خاطرنشان كرد: در سال 1357 اين شهرستان تنها داراي 40 كيلومتر راه آسفالته بود و امروز به بركت انقلاب تمام روستاها و سطح شهر از راه‌هاي آسفالته برخوردار است .
كاظمي نسب تصريح كرد: در حوزه بهداشت و درمان تنها يك مركز بهداشتي درماني كوچك سرپايي داشت كه در اوايل انقلاب فعاليت مي‌كرد ولي الآن اين شهرستان داراي يك بيمارستان 96 تخت خوابي با كادر پزشكي مجرب و تجهيزات لازم است كه البته نيازهايي هم هست كه بايد به آن توجه ويژه‌اي داشته باشيم.
وي افزود: بيش از 450 برنامه در سه‌ماهه پاياني امسال در شهرستان به مناسبت بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب تدوين شد و برخي از اين برنامه‌ها همچنان در حال اجرا و انجام است و در تمامي اين برنامه‌ها دستاوردهاي انقلاب براي نسل جوان معرفي مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه به همت جهاد كشاورزي ، طرح تغيير كشت و توليد دام نوين در ابركوه آغاز شد، گفت: در حوزه صنعت گردشگري چندين پروژه گردشگري در دست احداث است يا اخيراً به بهره‌برداري رسيد.
فرماندار ابركوه ادامه داد: اين شهرستان در حلقه مثلث سه استان گردشگري قرار دارد و از ظرفيت بالايي برخوردار است.
كاظمي نسب با اشاره به اينكه زمينه حضور سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي در ابركوه فراهم است، عنوان كرد: طي يك سال منتهي به آذرماه و باوجود تمام مشكلات و دغدغه‌هايي كه در حوزه اقتصادي بود، امسال، سالي بسيار خوب و پرباري براي اقتصاد اين شهرستان بود.
مركز شهرستان 53 هزارنفري ابركوه در 140كيلومتري جنوب غربي شهر يزد قرار دارد.
7540/ 2047/