جذب سرمايه گذاري در منطقه آزاد اروند 50 درصد افزايش يافت

آبادان - ايرنا - معاون سرمايه گذاري و توسعه كسب و كار منطقه آزاد اروند گفت: در 11 ماهه امسال 13 هزار و 500 ميليارد ريال سرمايه گذاري در منطقه آزاد اروند جذب شد كه در مقايسه با هشت هزار و 700 ميليارد ريال در مدت مشابه سال گذشته 50 درصد رشد نشان مي دهد.

سيدعلي موسوي روز جمعه در جمع خبرنگاران بيشترين حجم سرمايه گذاري را در بخش صنعتي، توليدي، بازرگاني، خدماتي و گردشگري بيان كرد و گفت: منطقه آزاد اروند به دليل حمل و نقل تركيبي و وجود اتاق هاي بازرگاني و مرز تجاري شلمچه موقعيت ويژه اي دارد.
وي با اشاره به زيرساخت هاي ايجاد شده در منطقه آزاد اروند گفت: سازمان منطقه آزاد اروند تاكنون يكهزار ميليارد ريال در شهرك هاي صنعتي آبادان و خرمشهر، 800 ميليارد ريال در مرز تجاري شلمچه هزينه كرده است.
معاون سرمايه گذاري و توسعه كسب و كار منطقه آزاد اروند با اشاره به برپايي نمايشگاه غذا و دارو گفت: اين نمايشگاه در محدوده اي به وسعت يكهزار متر مربع مفيد حدود 50 غرفه براي استقرار شركت هاي توليد محصولات بهداشتي و آرايشي از برندهاي مختلف داخلي كه مجوز واردات به صورت رسمي دارند، در اين نمايشگاه حضور دارند.
موسوي راه اندازي آزمايشگاه غذا و دارو در منطقه آزاد اروند را يادآور شد و گفت: احداث آزمايشگاه غذا و دارو با سرمايه گذاري 110 ميليارد ريال امروز با حضور معاون وزير بهداشت و درمان و رئيس سازمان غذا و دارو در محل هتل كاروانسرا گشايش يافت.
وي اظهار داشت: سازمان غذا و دارو براي راه اندازي اين آزمايشگاه به سازمان منطقه آزاد اروند تفويض اختياركرده و اين سازمان مجوز آزمايش هاي كالاها را در اين جا صادر كرده و تاجر و صنعتگر نيازي به ارسال آزمايش مربوط به كالاي خود را به خارج از استان ندارد.
موسوي با بيان اينكه خوشبختانه اين در روند تسريع ورود كالا براي صنعت گران و تجار بسيار موثر است گفت: در منطقه آزاد اروند هيچگونه محدوديتي براي ورود كالا چه مواد اوليه و چه خود كالا وجود ندارد و تجار ميتوانند از ارز نيمايي و معافيت هاي مالياتي استفاده كنند.
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هكتار در شمال غربي خليج فارس شامل شهرهاي آبادان، خرمشهر و مينوشهر(جزيره مينو) مي باشد كه در محل تلاقي دو رودخانه اروند و كارون واقع است.
اين منطقه در همجواري با كشورهاي عراق و كويت با داشتن ظرفيت هاي مناسب نظير حمل و نقل جاده اي، ريلي، دريايي و هوايي از اهميت ويژه اي برخوردار است.
7100/6002