1.5میلیارد دلار ازكالای آرایشی بهداشتی بازار ، قاچاق است

آبادان – ایرنا - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینكه آمار قاچاق كالا را نمی توان به صورت دقیق اعلام كرد، گفت: چیزی حدود 1.5 میلیارد دلار از كالاهای بهداشتی و آرایشی در بازار كشور، تقلبی و قاچاق برآورد می شود.

به گزارش ایرنا مهدی پیرصالحی روز جمعه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه ایران گاز متیكا در آبادان در جمع خبرنگاران توجه به باركد و كد رهگیری محصولات را ضروری خواند و گفت: شركت ها و مصرف كنندگان باید به باركد و كدرهگیری محصول توجه كرده و استعلام لازم را از طریق آن باركد انجام دهند وحتما از سلامت محصول اطمینان حاصل كنند.
وی درخصوص كمبود دارو در كشور گفت: خوشبختانه هیچ گونه كمبود دارو و تجهیزات پزشكی در كشور نداریم و در نوروز 98برای تمام مراكز درمانی و خدماتی و داروخانه ها، داروهای مورد نیاز تهیه شده و به مردم خدمات رسانی خواهند كرد.
پیرصالحی افزود: در نوروز 98 علاوه بر خدمات رسانی داروخانه های شبانه روزی پیش بینی كردیم داروخانه های روزانه نیز بتوانند به داروخانه های شبانه روزی كمك كنند و داروهای مورد نیاز به مردم ارائه شود.
نمایشگاه بین المللی فرآورده های آرایشی - بهداشتی منطقه آزاد اروند جمعه با حضور رئیس سازمان غذا و دارو در هتل كاروانسرای آبادان گشایش یافت.
7100/6002