حدود 4 هزار ميليارد ريال معوقات بانكي خراسان رضوي وصول شد

مشهد- ايرنا- مديركل ثبت اسناد و املاك خراسان رضوي گفت: از ابتداي امسال سه هزار و 949 ميليارد و 719 ميليون ريال معوقات بانكي توسط 31 دايره اجراي اسناد رسمي استان تا اول اسفندماه وصول شده است.

محمدحسن بهادر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: وصول مطالبات بانكها در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بيش از 187 درصد رشد داشته است .
وي بيان كرد: وصول مطالبات بانك ها و موسسات مالي و اعتباري خصوصي با وصول مبلغي بيش از سه هزار و 28 ميليارد ريال، بيش از چهار برابر وصول معوقات بانك هاي دولتي بوده است .
وي ادامه داد: همچنين در اين مدت 2 هزار و 110 پرونده اجرايي براي اسناد رهني و شرطي بانك ها و 2 هزار و 236 پرونده نيز براي قراردادهاي داخلي بانك تشكيل شده است.
مديركل ثبت اسناد و املاك خراسان رضوي افزود: به طور متوسط سالانه در خراسان رضوي 22 هزار پرونده اجرايي شبه قضايي تشكيل و بيش از 7 هزار پرونده نيز با وصول طلب بستانكاران مختومه مي شود.
ميانگين تنظيم اسناد صادره طي يك سال در اين استان يك هزار و 935 سند است و خراسان رضوي بعد از استان تهران، تنظيم بيشترين اسناد وكالت، بيع و رهن را به خود اختصاص داده است.
506 دفترخانه اسناد رسمي در استان خراسان رضوي فعاليت دارد كه 338 واحد آن در مشهد است.
تعداد دفترخانه هاي فعال ازدواج نيز در اين استان 230 و تعداد دفترخانه هاي طلاق 107 واحد است.
7505/5132