طرح جامع شبكه توزیع در كشور اجرا می شود

همدان- ایرنا- رییس مركز امور اصناف و بازرگانان كشور گفت: سیستم توزیع كشور مورد گلایه مجلس شورای اسلامی و مسئولان است كه در این راستا برای سال 98، برنامه ویژه ای تهیه و تنظیم شده است.

به گزارش ایرنا، پیمان زندی جمعه در جمع اعضای اتاق اصناف شهرستان اسدآباد اظهار داشت: در این برنامه سیستم جامعی برای شبكه توزیع طراحی شده است و امیدواریم در نیمه نخست سال جدید این طرح اجرا شود.
وی خاطرنشان كرد: در این طرح از نظرات و كم و كاستی های اعلام شده از سوی اتاق اصناف استان ها آگاه شده و همه جوانب كار برای ساماندهی و یكپارچه سازی سیستم توزیع لحاظ شده است.
زندی با اشاره به اینكه مركز امور اصناف و بازرگانان یكی از سازمان های دولتی است، نظارت بر نظام صنفی كشور را مهمترین وظیفه این نهاد ذكر كرد.
رییس مركز امور اصناف و بازرگانان كشور یادآوری كرد: اصلاح امور اصناف، الكترونیكی كردن امور سازمان های صنفی، تعامل سازنده و اثربخش با تشكل های بخش خصوصی، آسان و حمایت از شیوه های نوین كسب و كار، كمك به بهبود مستمر فضای كسب و كار رقابتی، هماهنگی و ایجاد یكپارچگی در نظام توزیع و شركت های پخش سراسری از دیگر اموری است كه در این سازمان پیگیری می كنیم.

*** مالیات اصناف كاهش یابد
رییس اتاق اصناف اسدآباد نیز در این جلسه از فعالیت چهار هزار صنف و اشتغال بكار هشت هزار نفر در این صنوف خبر داد و گفت: كسبه و بازاریان این شهرستان از قشر ضعیف و دارای سرمایه های اندك هستند.
موسی رضا غفاری با ابراز گلایه از میزان مالیات دریافتی از صنوف افزود: نرخ مالیات دریافتی براساس مراكز استان ها و خارج از توان مالی اصناف بوده و نیازمند بازنگری است.
وی با بیان اینكه اتاق اصناف نهادی خودگردان و فاقد هرگونه اعتبار دولتی است، اضافه كرد: براساس قانون یك هزارم مالیات دریافتی سهم اتاق اصناف است كه عودت داده نشده و همواره حق اتاق اصناف از بین می رود.
غفاری گفت: در همین زمینه 20 درصد از جرائم صنفی نیز باید به اصناف برگردانده شود كه این موضوع از سال 93 تاكنون قطع شده است.
رییس اتاق اصناف از مسئولان خواست حقوق از دست رفته اصناف را برای گره گشایی در امورات و رفع مشكلات مالی پیگیری كرده و این نهاد حامی انقلاب را یاری كنند.
7527**2090