خط انتقال گاز از ایرانشهر به بمپور كلنگ زنی شد

زاهدان- ایرنا- عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به بمپور امروز / جمعه / در مراسمی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به نوبه خود از مردم این استان برای برآورده نشدن خواسته هایشان عذرخواهی می كنم و امیدوارم با رویكرد ویژه دولت بخش بزرگی از این منطقه گاز رسانی شود.
احمدعلی موهبتی بیان كرد: 45 میلیون متر مكعب خط انتقال به چابهار و 320 میلیون متر مكعب به شمال سیستان و بلوچستان به سمت ایرانشهر نیاز است كه قطعا این حركت می تواند آینده این استان در حوزه صنعت و رفاه مردم را دگرگون كند.
وی تصریح كرد: در شهرستان زابل 2 گستره گاز رسانی توسط پیمانكاران آغاز شده و عملیات گاز رسانی به بمپور نیز كلنگ زنی شد كه امیدواریم قبل از ماه مبارك رمضان سال آینده این شهر گاز دار و در ادامه هم شهرهای میرجاوه و سراوان گاز دار شوند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این طرح باید زمان زودتری اجرایی می شد كه ناهماهنگی و اختلاف دستگاه ها در خصوص حریم راه ها باعث كندی آن شده بود.
وی بیان كرد: از مردم و مسئولانی كه مساله مطالبه گری را ایجاد و مسئولان را به كار و خدمت واداشتند سپاسگزارم.
موهبتی افزود: خط انتقال گاز ایرانشهر به سمت چابهار كه شركت «نگین مكران» موظف به اجرای آن تا پایان سال 99 شده قطعا تحولی بزرگ در این منطقه ایجاد می كند.
وی خاطر نشان كرد: امیدواریم تا عید فطر كار گاز رسانی به بمپور تمام شود.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح كرد: مردم این استان استحقاق بیشتری از آنچه كه در اختیار دارند را دارا هستند ولی كوتاهی برخی باعث می شود خدمت مطلوب به مردم ارائه نشود و نظام نیز این كوتاهی را نمی پذیرد.
وی تاكید كرد: امیدوارم این اتفاق مبارك در سالی كه با ماه مبارك رجب آغاز شده و ماه عبودیت است آسایش و رفاه را برای مردم به همراه داشته باشد.
به گزارش ایرنا شهرستان بمپور از شمال به ایرانشهر، از مشرق به سرباز و از جنوب به نیكشهر و از مغرب به شهرستان كهنوج (در استان كرمان) محدود است.
بمپور مركز این شهرستان در 355 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
9914**3213 **6081