نماز جمعه در شهرهاي مختلف خوزستان برگزارشد

اهواز-ايرنا- آيينهاي عبادي سياسي نماز جمعه امروز همزمان با سراسر كشور در شهرهاي مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه به تبيين مسايل روز براي نمازگزاران پرداختند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد محمد علي قاضي دزفولي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه دزفول در مصلاي امام علي (ع) اين شهربا مرور حوادث و تحولات كشور در سال 97گفت: جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي از شيريني هاي سال 97 بود كه با وجود دشمني هاي فراوان محقق شد.
وي اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامي در چهل سال گذشته از هيچ تلاشي براي ضربه زدن به نظام دريغ نكردند ولي تمام توطئه هاي آنها خنثي شدند.
امام جمعه دزفول با اشاره به فشار اقتصادي دشمن عليه ايران افزود: تمام امكانات كشور بايد براي شكست دوباره دشمن بسيج شوند.
وي با اشاره به پيروزي مكرر جبهه مقاومت و شكست هاي پيوسته آمريكا و همدستانش در سال گذشته گفت: ترامپ به صورت مخفيانه به عراق آمد و حتي جرات نكرد از پادگان نظامي خود بيرون بيايد حال آنكه رئيس جمهوري ايران در سفري رسمي در اين كشور حاضر شد.
حجت الاسلام و المسلمين قاضي دزفولي اعطاي نشان شجاعت ذوالفقار از سوي رهبر معظم انقلاب به سردار سليماني را يكي ديگر از رويدادهاي مهم سال 97 دانست و افزود: اعطاي اين نشان افتخار بزرگي براي ملت ايران بود البته حضرت آقا فرمودند مجاهدت در راه خدا با پاداش هاي دنيايي قابل جبران نيست.
وي با اشاره به سفر تاريخي و پيروزمندانه بشار اسد به ايران و ديدار با رهبري اظهار داشت: اين سفر تاريخي نقطه عطفي در ثبات ايران در منطقه بود.
خطيب جمعه دزفول در فرازي ديگر از خطبه هاي نماز جمعه به انتصاب حجت الاسلام رئيسي به عنوان رئيس قوه قضاييه اشاره كرد و گفت: اميد است اين انتصاب جان تازه اي به قوه قضاييه بدهد و ترس و وحشتي در دل قانون گريزان به ويژه مفسدان اقتصادي ايجاد كند.
وي با بيان اينكه مفسدان اقتصادي در شرايط سخت تحريم به مردم ظلم كرده اند، افزود: اميد است رئيس جديد قوه قضاييه با روحيه انقلابي و جهادي خود با همكاري قضات، دولت و مجلس تحول خوبي در اين قوه ايجاد كند البته اين كار آسان نيست و نياز به همت، تلاش و برنامه ريزي دقيق دارد.
حجت الاسلام قاضي دزفولي با تاكيد بر لزوم همراهي مسئولان براي مبارزه با مفسدان اقتصادي گفت: داشتن انگيزه براي خدمت به كشور و رفع مشكلات اقتصادي ضروري است.
امام جمعه دزفول با اشاره به حواشي پيرامون نصب و برداشتن تابلوي ورودي دزفول از سمت انديمشك اظهار داشت: دشمنان بدانند هرگز نمي توانند بين مردم ما اختلاف و تفرقه ايجاد كنند.
وي از مردم، نخبگان، مسئولان، رسانه ها و فعالان فضاي مجازي خواست مطلب و سخني نگويند كه بوي تفرقه از آن بيايد.
امام جمعه دزفول گفت: لازمه رفع مشكل و نصب مجدد تابلوي دزفول آرامش، درايت مسئولان و بصيرت مردم است ، اين تابلو دوباره با تصاوير شهدا نصب خواهد شد.
حجت الاسلام قاضي دزفولي با بيان اينكه مردم دزفول و انديمشك از ديرباز با هم ارتباط و رفت و آمد داشته اند، گفت: اكنون همه بايد مراقب باشند تا در فضايي آرام و همراه با تدبير اين تابلو نصب شود.
حجت الاسلام قاضي دزفولي با تاكيد بر لزوم كمك به نيازمندان در آستانه عيد نوروز اظهار داشت: اكنون شرايط سخت اجتماعي و اقتصادي وجود دارد و انتظار مي رود تمام مردم به اندازه توان خود به فقرا كمك كنند.
وي با اشاره به برگزاري مسابقات زيبايي اسب اصيل عرب خوزستان با همت هيات سواركاري دزفول گفت: اين مسابقات با حضور داوران بين المللي و شركت 150 اسب در مجموعه ورزشي شهيد سودداگر دزفول در حال برگزاري است.
امام جمعه دزفول برگزاري اين مسابقات را اقدامي كم نظير در سطح كشور دانست و افزود: ترويج اسب سواري از دستورات دين مبين اسلام است.
به گزارش ايرنا به مناسبت روز شهيد از سه پدر شهيد والامقام شهرستان دزفول در فاصله بين دو نماز ظهر و عصر تجليل به عمل آمد.
/6002/3022

مسولان استان درسال جديد به فكر اشتغال جوانان باشند
دزفول-ايرنا-امام جمعه شهرستان شوش گفت: استاندار ومسولان استان درسال جديد اولويت كاري خود را حل مشكل بيكاري جوانان قرار دهند.
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيدمحمد امام درآخرين نمازجمعه سال 97 در محل مصلي شوش، اظهار داشت: حل اين مشكل وظيفه ذاتي ،عرفي،شرعي واجتماعي مسولان است زيرا جوانان كه چشم اميدشان به دست اندركاران امور در كشور و استان است.
وي با بيان اينكه امكانات دراستان زياد است تنها بايد از اين ظرفيتها درست استفاده كنيم.، گفت: مسولان با كساني كه طرح اشتغالزا دارند همكاري كنند و سنگ اندازي ومانع تراشي نكنند.
وي همچنين با تبريك فرا رسيدن ماه رجب گفت: در فصل بهار معنويت و در ماه هايي چون رجب و شعبان و رمضان چشمه تقواي الهي را جاري كنيم.
وي با اشاره به پيش رو بودن آيين معنوي اعتكاف و همزماني آن با نوروز گفت: اعتكاف نمايشي از بندگي الهي و تقوا است و حضور جوانان در اين آيين عبادي هرساله صحنه هاي زيبايي خلق مي كند و امسال نيز شاهد تكرار آن خواهيم بود.
امام جمعه شوش با تبريك ميلاد با سعادت امام علي ع و روز پدر بر احسان و نيكي به والدين تاكيد كرد و گفت: قدر پدر و مادر را بايد دانست چراكه خداوند به واسطه همين افراد هر عملي را از ما قبول خواهد كرد و محبت كردن و احترام كردم آنها واجب بوده لذا آسايشگاه جاي پدر و مادر مادر نيست.
امام جمعه شوش با اشاره به اعطاي نشان ذوالفقار از سوي فرمانده كل قوا به سردار سليماني، خاطرنشان كرد: اعطاي بالاترين نشان افتخار كشور به اين فرمانده ، تجليل رهبر و ملت ايران از همه خانواده‏ هاي سرافراز شهداي مدافع حرم است كه شايسته دريافت بهترين مدال‏ هاي دنيوي و اخروي هستند.
همچنين پيش از خطبه ها فرماندار به همراه تعدادي از مسولان شهرستان در مصلي نمازجمعه ميزخدمت داير كردند وبه مشكلات وسوالات مردم پاسخ دادند و دربرخي موارد نيز فرماندار دستور پيگيري داد.
7280/6002/

ايران اسلامي شكست سنگيني به دولت آمريكا تحميل مي كند
آبادان-ايرنا-امام جمعه بندرماهشهر گفت: ، طبق بيانات اخير مقام معظم رهبري به زودي با استقامت هاي دولت ايران در اين شرايط سخت اقتصادي شكست سنگيني بر دولت آمريكا وارد خواهيم كرد به گونه اي كه هرگز در تاريخ فراموش نخواهد شد.
به گزارش ايرنا حجت الاسلام عبدالحسين غبيشاوي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلاي امام خميني (ره) اين شهر با گراميداشت سالروز ملي شدن صنعت نفت بيان كرد: با اين رويداد غرورآفرين توانستيم يك استقلال نسبي در صنعت نفت داشته باشيم، هر چند كه عليه دولت مصدق كودتايي در آن زمان شكل گرفت، چراكه استكبار جهاني هيچ گاه نمي تواند استقلال يك كشوري را تحمل كند، اين مسئله در بين كشورهاي اروپايي نيز حكم فرماست، اين كشور ها حسب ظاهر مستقل مي باشند در صورتي كه كاملا تابع هستند.
وي اضافه كرد: نمونه آن مخالفت هاي دولت آمريكا در جريان روابط خوب بين ايران عراق است، تعبيرهاي بسيار سخيفي در رابطه با دولت عراق داشتند، طبق بيانات اخير مقام معظم رهبري به زودي با استقامت هاي دولت ايران در اين شرايط سخت اقتصادي شكست سنگيني بر دولت آمريكا وارد خواهيم كرد به گونه اي كه هرگز در تاريخ فراموش نخواهد شد.
امام جمعه بندرماهشهر در پايان عنوان كرد: جبهه اسلام و كفر همواره در تقابل با يكديگر بودند، چرا كه جبهه اسلام هميشه به وعده هاي الهي عقيده داشتند، به رغم به راه اندختن تمام اين جنگ هاي رواني، يك دولت پوشالي و توخالي است، اين در واقع خاصيت دولت هاي شيطاني است، اميد داريم در كنار قدرتمند تر شدن نظام اسلامي ايران، اضمحلال دولت هاي شيطاني نيز بيشتر شود.
خطيب جمعه بندرماهشهر در فراز ديگري از خطبه ها با اشاره به برگزاري مراسم اعتكاف اظهار داشت: همه بايد براي برگزاري هرچه بهتر مراسم اعتكاف به ويژه براي جوانان تلاش كنيم، چرا كه جوانان بيشتر در معرض تهاجمات فرهنگي هستند، از طرفي جوان بيشتر در مسير حقيقت جويي و خداجويي قرار دارد.
وي افزود: از اين رو اگر جواني در جاده صحيح قرار گرفت با سرعت مسير تعالي را طي مي كند و اگر مسير غلط را بپيمايد سقوط او قطعي است، مسير اعتكاف نمونه ويژه يك مراسم خودسازي است.
امام جمعه بندرماهشهر در ادامه با اشاره به فرارسيدن سال نو و عيد باستاني نوروز خاطرنشان كرد: يكي از ويژگي هاي خوب اين عيد به جا آوردن صله ارحام است، كه بسيار سنت نيكويي است، در اين ايام بايد در كنار ديد و بازديد از خويشاوندان از نيازمندان نيز با كمك هايي ياد كنيم، تلاش كنيم مسافرت هاي ما تنها جنبه تفريحي نداشته باشد.
حجت السلام غبيشاوي در پايان با تاكيد بر رعايت نكات ايمني در مراسم چهارشنبه آخر سال عنوان كرد: با وجود گفتن تمامي هشدار از رسانه ها و تريبون هاي مختلف، كودكان و نوجوانان متاسفانه مجدد اقدام به فعاليت هاي خطرناكي مي كنند كه بعضا عواقب جبران ناپذيري به دنبال دارند، در اين مسئله خانواده ها بايد مراقبت هاي ويژه اي از فرزندانشان داشته باشند، از ماموران نيروي انتظامي و اماكن نيز انتظار نظارت هاي بيشتري براين موضوع و توزيع مواد محترقه در بين نوجوانان داريم .
9858/6002