۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
کد خبر 83244307
۰ نفر
آخرين سامانه بارشي سال 97 وارد بوشهر مي شود

بوشهر-ايرنا-كارشناس اداره كل هواشناسي استان بوشهر گفت: آخرين سامانه بارشي سال 97 عصر روز شنبه وارد اين استان مي شود.

پيام مساعدي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: پيش بيني مي شود از عصر فردا با نفوذ تدريجي سامانه بارشي ديگر به استان، در ابتدا بارشها بر روي دريا در مركز خليج فارس آغاز و در ادامه مناطق جنوبي استان تحت تاثير اين سامانه بارشي قرار گيرد.
وي بيان كرد: پيش بيني مي شود روز يكشنبه با تقويت سيستم بارشي، در اغلب نقاط استان علاوه بر افزايش پوشش ابر و وقوع بارشهاي پراكنده، باران به همراه وزش باد قابل ملاحظه جنوبي، گاهي رگبار پراكنده باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال ريزش تگرگ ادامه يابد.
مساعدي افزود: به سبب وزش باد و گاهي تندبادهاي لحظه اي طي اين مدت، دريا مواج و متلاطم مي شود.
كارشناس اداره كل هواشناسي استان بوشهر يادآور شد: بررسي نقشه هاي هواشناسي همچنين نشان دهنده كاهش موقت وقوع ناپايداري جوي در سطح استان تا ظهر فرداست.
وي گفت: در 24 ساعت آينده آسمان استان بوشهر كمي تا قسمتي ابري همراه با وزش باد و گردوغبار و طي امروز در برخي نقاط از جمله نواحي شرقي و شمالي استان گاهي با بارش پراكنده باران پيش بيني شده است.
مساعدي ادامه داد: در اين مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب شرقي تا جنوب غربي با سرعت 12 تا 32 و در برخي ساعات امروز گاهي تا 42 كيلومتر در ساعت پيش بيني مي شود.
وي گفت: در 24 ساعت آينده ارتفاع موج دريا 60 تا 120 سانتيمتر و امروز طي لحظاتي تا 150 سانتيمتر و از امشب 30 تا 90 سانتيمتر خواهد بود.
مساعدي افزود: فردا در بندر بوشهر مد اول دريا 03:32 دقيقه ، جزر اول ساعت 06:21، مد دوم دريا ساعت 14:22 و جزر دوم ساعت 22:42 خواهد بود.
7212/6047/6045