مجریان قانون نسبت به فریضه امر به معروف بی تفاوتند

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت ورامین با بیان اینكه پدید آمدن مظاهر فساد در جامعه به دلیل بی توجهی به دو فریضه امر به معروف و نهی از منكر است، گفت: متاسفانه مجریان قانون به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منكر بی تفاوتند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های این هفته نماز جمعه ورامین اظهار داشت: امروز دشمن با تمام توان به جنگ اقتصادی و فرهنگی با ملت ایران اسلامی آمده و با این هجمه های عظیم تلاش دارد تا مقاومت ملت ایران را در هم شكند.
وی تصریح كرد: برخی از افراد و مسئولان، خود را به خواب زده اند و نسبت به این هجمه های فرهنگی بی تفاوتند.
امام جمعه موقت ورامین احیای امر به معروف و نهی از منكر را حلقه مفقوده مبارزه با فساد دانست و افزود: بی تفاوتی نسبت به این دو فریضه، فرصت را برای سودجویان و مفسدانی كه كمر به قتل مردم ایران زده اند، باز تر می كند.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منكر حكم خداوند و در قانون نیز به آن تأكید شده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: اگر به فریضه امر به معروف و نهی از منكر توجه می شد، امروز شاهد این فساد گسترده در جامعه نبودیم و بعضی از افراد در پست ها و مسئولیت های مهم كشور قرار نمی گرفتند.
وی با بیان اینكه تمامی دستگاه ها، جایگاه‌ها و مردم در احیای امر به معروف و نهی از منكر مسئول هستند، گفت: از نیروی انتظامی درخواست می شود تا با قدرت در جامعه با مظاهر فساد و بی بند و باری برخورد كند.
وی اضافه كرد: آمریكا و عوامل نفوذی آن در كشور كه جرأت جنگ مستقیم نظامی با ایران را ندارند، به جنگ فرهنگی روی آورده اند و اگر از این امر غلفت كنیم، با آینده ای نامعلوم مواجه می شویم.
امام جمعه موقت ورامین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینكه حق مردم ورامین تاكنون ادا نشده است، اظهار داشت: دولت مصوباتی در مورد اصلاح ساختار سیاسی و جغرافیایی استان‌های مختلف داشته كه این اصلاح در استان تهران اجرایی نشده است.
وی گفت: سالهاست كه به مردم ورامین وعده تبدیل شدن شهرستان به فرمانداری ویژه داده شده و حتی بنر تبریك نیز در آن سال ها در سطح شهر نصب شد، ولی از عملی شدن آن خبری نشد.

** تعامل با غرب بر اساس حكمت، عزت و مصلحت باشد
امام جمعه خیرآباد ورامین نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: مظهر عزت ایران اسلامی بر اساس شجاعت و حكمت مدیران جهادی به دست آمده است و برای تداوم این عزت باید شجاعت و حكمت را همواره در نظر داشت.
حجت الاسلام جعفر طزری افزود: در بیانیه رهبر معظم انقلاب با عنوان گام دوم یكی از توصیه‌ها توجه به عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن است.
وی گفت: امروز به بركت انقلاب ایران، تحرك جدید نهضت بیداری اسلامی در برابر سلطه آمریكا و صهیونیسم به وجود آمده كه از آن به محور مقاومت می توان تعبیر كرد كه توانست توطئه‌های استكبار در منطقه غرب آسیا را با شكست مواجه كند.
طزری افزود: امروز همگان به این مهم اعتراف دارند كه هیچ اقدامی در منطقه بدون حضور جمهوری اسلامی به نتیجه نمی رسد كه این نشان از عزت ملی ایران اسلامی است، هر چند كه دشمن تلاش دارد تا این مظاهر را وارونه نشان دهد.
وی با اشاره به این كه ایران اسلامی با تمامی كشورهای جهان به جز رژیم اشغالگر قدس در تعامل است، اظهار داشت: تعامل با جهان باید بر اساس حكمت،عزت و مصلحت باشد و هرگونه تعامل و روابط با كشوری كه این موارد را نادیده گیرد، خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد.
تهرام/7254/6003