۲۴ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۴۷
کد خبر: 83244116
۰ نفر
606 ماموريت آتش نشاني در ماكو انجام شد

اروميه - ايرنا - رييس ايستگاه آتش نشاني و خدمات ايمني ماكو گفت: كاركنان اين نهاد 606 مورد ماموريت از ابتداي سال جاري تاكنون در راستاي ارائه خدمات ايمني به شهروندان، مديريت حوادث و مهار آتش سوزي انجام داده اند.

واقف شكرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 42 درصد از اين عمليات ها مربوط به آتش سوزي و 58 درصد مربوط به حوداث است.
وي اضافه كرد: عمده حوادث و آتش سوزي ها در اراضي كشاورزي، اراضي ملي، منابع طبيعي و باغ ها رخ داده است.
وي ادامه داد: علاوه بر آن، آتش نشانان ماكو توانستند با حضور به موقع چندين حلقه مار سمي را كه بر اثر گرماي هوا به منازل مسكوني و خودروها در مناطق شهري و روستايي هجوم آورده بودند، به دام بياندازند و پس از رفع خطر از مردم و اهالي در طبيعت رها كنند.
رييس ايستگاه آتش نشاني ماكو اضافه كرد: آتش نشانان ماكو علاوه بر اطفاي حريق، با مشاركت در عمليات امداد و نجات شهري، تصادف هاي جاده اي، سوانح كودكان، گيرافتادن حيوانات، سقوط از ارتفاع، غرق شدن و 27 مورد وقوع سيلاب به حادثه ديدگان امدادرساني كردند.
وي افزود: 23 مورد خدمات آموزشي، هفت مورد مانور و 29 مورد همكاري با ساير نهاد از عملكرد ايستگاه آتش نشاني و خدمات ايمني ماكو تاكنون مي باشد.
شكرزاده با اشاره به كمبود تجهيزات و امكانات اطفاي حريق و عمليات امداد و نجات در ايستگاه آتش نشاني ماكو افزود: سه ايستگاه آتش نشاني اين شهرستان با كمترين امكانات و با 22 نفر نيروي كار، مناطق شهري و بيش از 80 روستاي منطقه را پوشش مي دهد.
به گزارش ايرنا، شهرستان ماكو با بيش از 94 هزار نفر جمعيت در شمال آذربايجان غربي واقع است.
7132/3072

سرخط اخبار استان‌ها