بزرگترین بیمارستان سرطان شمالشرق كشور 80 درصد پیشرفت فیزیكی دارد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد گفت: بزرگترین بیمارستان تخصصی بیماران سرطانی شمال شرق كشور با نام 'ناظران' كه توسط خیران در مشهد در حال ساخت است، تاكنون 80 درصد پیشرفت داشته است.

اصغر افراسیابی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: كلنگ عملیات احداث این بیمارستان 200 تختخوابی در سال 1384 توسط وزیر كشور وقت به زمین زده شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده در نیمه دوم سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.
وی خاطر نشان كرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت 18 هزار و 500 متر مربع و زیربنای 29 هزار متر مربع در 6 طبقه ساخته می شود.
وی بیان كرد: برای احداث این بیمارستان تاكنون 700 میلیارد ریال هزینه شده كه همه این مبلغ توسط خیران تامین شده است و تامین تجهیزات آن نیازمند 400 میلیارد ریال اعتبار است.
افراسیابی، كه مدیرعاملی مركز رادیوتراپی انكولوژی رضا، ویژه بیماران سرطانی مشهد را نیز عهده دار است، ادامه داد: بیمارستان ناظران با 200 تخت بیمارستانی، تكمیل كننده فعالیت مركز رضا است، چراكه در این مركز تمامی مراحل تشخیص و درمان بیماران سرطانی، به غیر از جراحی را انجام می شود.
وی خاطر نشان كرد: بدین ترتیب بیماران سرطانی پذیرش شده در بیمارستان مزبور جراحی شده و برای درمان های تكمیلی شیمی درمانی و پرتودرمانی به مركز درمانی رضا، كه از سال 1386 در فضایی به مساحت 6 هزار متر مربع و زیربنای پنج طبقه دایر شده، ارجاع داده می شوند.
وی گفت: روزانه بین 900 تا یك هزار و 100 بیمار سرطانی در مركز رادیوتراپی انكولوژی رضای مشهد، كه بزرگترین و مجهزترین مركز پرتودرمانی كشور با 6 دستگاه شتاب دهنده است، زیر درمان قرار می گیرند.
وی تعرفه های خدمات پزشكی در مركز درمانی رضا را مطابق با تعرفه های پزشكی عنوان و اظهار داشت: بیماران بی بضاعت سرطانی از نظر دارو و درمان حمایت می شوند و در سال 96 نزدیك به 10 میلیارد ریال برای كمك به دارو و درمان اینگونه بیماران هزینه شده است.
وی با اشاره به فعالیت مهمانسرا برای خانواده بیماران سرطانی با ظرفیت 60 نفر، گفت: طول درمان اینگونه بیماران بین 30تا 50 روز است، لذا خانواده بیماران بی بضاعت شهرستانی در این مهمانسرا از تغذیه و اقامت رایگان برخوردار می شوند.
رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در ادامه بیان كرد: مهمانسرای دومی نیز برای خانواده بیماران سرطانی شهرستانی در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و با ظرفیت 150 نفر در حال ساخت است.
3027/5132

سرخط اخبار استان‌ها